חושפת פרשת קסטיאל: "סף הראיות הנדרש הוא בלתי אפשרי"

חושפת פרשת קסטיאל: "סף הראיות הנדרש הוא בלתי אפשרי"
עירד מרציאנו-צייגר, שהתלוננה נגד יזם הנדל"ן אלון קסטיאל, המואשם בשני מקרי אונס, בראיון לכאן רשת ב': הפרקליטות בגדה בי, זו בדיחה. האזינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יזם הנדל"ן אלון קסטיאל
צילום: צילום: פלאש 90

עירד מרציאנו-צייגר, המתלוננת שחשפה את פרשת התקיפות המיניות של יזם הנדל"ן אלון קסטיאל בפוסט בפייסבוק, תקפה הבוקר (רביעי) את הטיפול של הפרקליטות בנושא. "סף הראיות שנדרש מנשים שנאנסו הוא בלתי אפשרי, הפרקליטות בגדה בי", אמרה בראיון בתכנית "סדר יום" עם קרן נויבך בכאן רשת ב', בהתייחסה לעובדה כי המקרה שלה לא נכלל בכתב האישום נגד קסטיאל, שנאשם בשני מקרי אונס.  הפרקליטות בוחנת תלונה נוספת שהוגשה נגד קסטיאל בגין אונס, כפי שפורסם הבוקר לראשונה ב"המקום הכי חם בגיהנום".

המתלוננת סיפרה כי עברה פגיעה פיזית בעקבות מעשיו של קסטיאל, וכשהתעמתה עמו האשים אותה במה שקרה. "זה היה מעשה סדום ואני דיממתי במשך כמה ימים. הוא נתן לי אנלוגיה והוא אמר לי: 'אם את עושה ג'וגינג ברחוב ונופלת, ונפצעת ושוברת את הרגל, האם תאשימי את הג'וגינג בשבירת הרגל?' הוא הסיר מעצמו את האחריות".

קסטיאל: "אם תעשי ג'וגינג ותשברי רגל, תאשימי את הג'וגינג?". מרציאנו-צייגר

מרציאנו-צייגר התעמתה עם קסטיאל פעם נוספת וברשותה הודעות המתעדות זאת, אך בפרקליטות לא סבורים שמדובר במספיק חומר להרשעה. "אני יודעת שיש לי היקף ראיות שלהגיד לי חוסר ראיות על התיק שלי זו בדיחה. יש לי סמסים מהבן אדם שאומר לי: 'אני מתחנן, בבקשה תסלחי לי'. יש לי סמסים מהבן אדם שאומר: 'אני מתחנן, בבקשה אל תעשי שום דבר'. יש לי סמסים מהבן אדם שמתחנן להיפגש איתי כדי לדבר על הדברים. ואז נפגשתי איתו ואמרתי לו בפגישה: אם בן אדם היה בא ומאשים אותי במשהו שאין לי שום קשר אליו, ממציא עליי סיפור מזעזע, אני הייתי פונה למשטרה ואומרת: 'תקשיבו, הבן אדם המציא עליי סיפור נוראי'. אני לא הייתי פונה אל הבן אדם הזה שמאשים אותי בדברים שלא היו ולא קרו ומתחננת בפניו לא לעשות שום דבר. זה לא מתיישב".

לדבריה, החוק מעביר את המתלוננת מסלול ייסורים. "סף הראיות שנדרש מנשים שנאנסו הוא בלתי אפשרי. האלגוריתם הזה שכתבו בשביל לשים אנסים בכלא לא עובד, לא שם אנסים בכלא. מבחינה טכנית-סטטיסטית, הרוב לא יושבים בכלא. 80%-70% מהתיקים שמגיעים עד הפרקליטות נסגרים. זה אומר ש-80%-70% מהאנסים משוחררים לחופשי להמשיך לאנוס. הם מקבלים גם איזושהי לגיטימציה להמשיך לאנוס".

כתב האישום נגד קסטיאל הוגש בדצמבר 2016 בגין אונס של שתי נשים, ניסיונות אונס ומעשים מגונים. לאחר חודשיים, נמחק אישום אונס אחד משום שחלה עליו התיישנות. 12 נשים התלוננו נגד קסטיאל במשטרה, רק חמש נכנסו לכתב האישום.

הפופולריים