תיק ביטן: המשטרה מחזיקה בתיעוד של הח"כ משוחח על "מתחם האלף"

ביטן תועד משוחח עם ראש העיר על "מתחם האלף"
ראש העיר דב צור, יו"ר הקואליציה ומקורבו משה יוסף צולמו מדברים על הפרויקט הנדלנ"י. על פי החשד, ליוסף היה אינטרס כלכלי בקידום במקום
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ ביטן עם סיום חקירתו השלישית
צילום: צילום: רוי אלימה, פלאש 90

המשטרה מחזיקה תיעוד ובו מוצגת פגישה של ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, עם יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד ביטן, ומקורבו משה יוסף - כך נודע הערב (חמישי) לכאן חדשות. הפגישה תועדה במסגרת המעקב שהותקן במשרדו של יוסף, בחנות הרהיטים שבבעלותו. בפגישה משוחחים השלושה על "מתחם האלף" בראשון לציון. על פי החשד, ליוסף היה אינטרס כלכלי בקידום הפרויקט. 

עורכי הדין של דוד צור, גיורא אדרת, טל שפירא ואריאל כפרי, מסרו כי אין בכוונתם להתייחס בשלב זה לחומרי חקירה, אך נאמר שלראש עיריית ראשון לציון הסברים משכנעים לכל אשר עשה ופעל. לדבריהם, "כל פעילותו של דב צור לאורך השנים היתה כשרק טובת העיר לנגד עיניו. המכרז של מתחם האלף נוהל בשקיפות מוחלטת וכל פנייה בקשר אליו נבחנה באופן ענייני הן על ידי ועדת המכרזים של החברה הכלכלית והן על ידי יועציה המשפטיים".

עורכי הדין, גיל דחוח וגלית רוטנברג, מסרו בתגובה: ״אנו מבינים את העניין הרב של רשויות החקירה במרשנו בשלב זה, שנובע מקרבתו האישית לדוד ביטן ומהניסיון להגיע באמצעותו לביטן ולאישי ציבור נוספים. בשלב זה אנו סבורים שיש לתת לחקירה להתנהל ומרשנו מוסר תשובות מלאות לחוקריו, מתוך תקווה כי אלו יגיעו למסקנות ולהמלצות הראויות בעניינו (בין אם אלו תתפרסמנה ובין אם לאו)".


היום נחקר ביטן בפעם השלישית, כשמונה שעות, ביחידת להב 433 במשטרה, בחשד שקיבל שוחד, בין היתר מיוסף ויזמים נוספים. פרקליטו של ביטן, אפרים דמרי, מסר כי ביטן משתף פעולה עם חוקריו, עונה על כל שאלה ויש לו הסבר מניח את הדעת לכל השאלות.

במהלך חקירתו, שנמשכה כתשע שעות, עומת ביטן עם האזנות הסתר שבוצעו למקורבו יוסף, שקיומן נחשף בשבוע שעבר ב"חדשות הערב". בהקלטות ביטן ויוסף מפלילים עצמם לכאורה ומשוחחים על כספי השוחד. חשודים רבים אחרים הוקלטו בשיחות עם יוסף כשהם מדברים על עבירות שביצעו. 

יוסף, החשוד במתן שוחד, שימש מתווך בין ביטן לשאר החשודים, קבלנים אנשי עסקים ובני משפחת ג'רושי שכיסו חובותיו לשוק האפור. ההאזנות ליוסף בוצעו במשך זמן רב ובהן הוא נשמע משוחח עם ביטן וחשודים אחרים על עבירות שביצעו ועל כספי השוחד. בעקבות החשד נגדו אישר בית המשפט למשטרה להתקין מצלמות נסתרות בחנות הרהיטים בבעלותו בראשון לציון. 

עורכי הדין גיל דחוח וגלית רוטנברג, המייצגים את יוסף מסרו בתגובה: ״אנו מבינים את העניין הרב של רשויות החקירה במרשנו בשלב זה, שנובע מקרבתו האישית לדוד ביטן ומהניסיון להגיע באמצעותו לביטן ולאישי ציבור נוספים. בשלב זה אנו סבורים שיש לתת לחקירה להתנהל ומרשנו מוסר תשובות מלאות לחוקריו, מתוך תקווה כי אלו יגיעו למסקנות ולהמלצות הראויות בעניינו״.

ביום חמישי האריך בית משפט השלום בראשון לציון בחמישה ימים את מעצרם של ראש עיריית ראשון לציון דב צור, שחשוד בקבלת שוחד בפרשת השחיתות בעיר, ואת מעצרם של סגנו יוסי חממי והמשנה לראש העיר, אייל מושיוב.

במשטרה סיכמו עם עורכי דינו של צור כי אחרי מעצרו הוא ישהה במעצר בית בן עשרה ימים. בנוסף, צור הורחק מהעירייה ומנוע מלעסוק בעניינים הקשורים אליה בחודש הקרוב ולא יוכל לצאת מהארץ במשך חצי שנה.

היום פורסמו בחדשות הערב בכאן 11 דברים שאמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בשיחות סגורות בנוגע לח"כ ביטן ותפקודו כיו"ר הקואליציה ברקע החקירה המתנהלת נגדו. בשיחות הללו אמר נתניהו כי ההחלטה על המשך דרכו שמורה לביטן עצמו, והוא אינו מתכוון לפטר אותו. נתניהו הדגיש בשיחות את הערכתו לנאמנות של ביטן כלפיו והוסיף: "לא מוכן לדון בהחלפתו, זו אנושיות בסיסית כלפי חבר וקולגה".

הפופולריים