ח"כ ביטן שתק בחקירתו; התקדמות במגעים להסכם עד מדינה עם מקורבו

ביטן שתק בחקירה; התקדמות במו"מ להסכם עד מדינה
יו"ר הקואליציה לשעבר אמר כי לא יוכל לענות על שאלות החוקרים עד שיקבל את גרסת משה יוסף, שמעצר ביתו הוארך בעשרה ימים. בפרקליטות הביעו נכונות להקל בעונשו של יוסף
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ דוד ביטן
צילום: צילום: רועי עלימה, פלאש 90

ח"כ דוד ביטן, שנחקר היום (ראשון) בפעם הרביעית, במשך חמש שעות, שמר על זכות השתיקה. הוא החליט להמשיך כך עד להבשלת המגעים לחתימת הסכם עד מדינה עם מקורבו, משה יוסף, בהתאם לעצות משפטיות שקיבל שלפיהן אינו יכול להשיב לשאלות בלי הגרסה שמסר מקורבו.

במקביל, המשטרה ויוסף סיכמו הערב על הארכת מעצר ביתו בעשרה ימים נוספים, במטרה למצות את המשא ומתן לחתימת הסכם עד מדינה. מדובר בהתקדמות משמעותית בדרך להסכם, כשבפרקליטות הביעו נכונות להקל בעונשו של יוסף.

ב"חדשות השבוע" בכאן 11 פורסם ביום שישי כי המשטרה הציעה לחשוד נוסף בפרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון הסדר עד מדינה, שבמסגרתו ייגזרו עליו תשעה חודשי מאסר. בנוגע ליוסף, במשטרה מחזיקים ראיות ועדויות לכך שהוא שילם כסף מזומן לנציגי אולם האירועים בו נערכה חתונת בתו של ח"כ ביטן. על פי גרסתו של ביטן, יוסף עשה זאת כחבר המשפחה והעביר את הכספים שהתקבלו מהאורחים כמתנות.

מוקדם יותר היום נחקר כאמור ביטן במשך כחמש שעות במשרדי להב 433, בפעם הראשונה מאז שפרש מראשות הקואליציה. ביטן צפוי להיחקר השבוע פעמיים נוספות - מחרתיים וביום חמישי. ביטן חשוד בקבלת שוחד מאנשי עסקים וקבלנים עבור קידום ענייניהם, אך הוא מכחיש את החשדות נגדו. רעייתו חגית ביטן נחקרה אף היא במשרדי היחידה במשך כשלוש שעות.

כפי שנחשף בחדשות הערב בכאן 11, בצעד חריג דרשה המשטרה דרשה מביטן להביא לחקירה את רשימת האורחים ונותני המתנות בחתונת בתו. זאת, כחלק מחקירת החשד שהאירוע מומן על ידי מקורבו משה יוסף. ביטן נענה לדרישה, אך דרש להטיל חיסיון על המסמכים שיציג בשל סוגיות של צנעת הפרט. הסיבה שהמשטרה ביקשה את הרשימה היא שביטן טוען שהחתונה מומנה מהמתנות. לדבריו, נכון שיוסף התעסק עם כסף מזומן, אבל לטענתו מדובר היה בכסף של המשפחה.

ביומן הצהריים של כאן רשת ב', אמר פרקליטו של ביטן, עו"ד אפרים דמרי, כי הוא ראה את רשימת האורחים והמתנות, אך ביטן טרם הגיש אותה לחוקרים. לדבריו, "שלחנו מכתב שאין לנו בעיה לתת את הרשימה, אבל על מנת לשמור על כבוד האורחים אנחנו לא רוצים שזה יצא החוצה, שהיא תהיה חסויה ויוטל עליה צו איסור פרסום". בתשובה לשאלת אסתי פרז, האם יש ברשימה מתנות בסכומים חריגים השיב דמרי כי "אני לא יודע מה זה חריג. הכל סביר לחלוטין, מניח את הדעת".

דמרי אמר כי ביטן "נתן לחוקרים תשובות שמניחות את הדעת. יש לו תשובות מאוד טובות, החל מחשבון הבנק של אשתו וכלה בפגישות בחנות "רהיטי מצדה" מצדה של משה יוסף". עוד הוסיף דמרי כי ביטן התפטר מתפקידו כיו"ר הקואליציה בגלל מגבלות של המשטרה על קשר עם עוזריו: "בעקבות הנסיבות הוא נותר ללא עוזרים, הרגיש שלא יכול לנהל את הקואליציה כפי שעשה לפני החקירה".

הפופולריים