קסטיאל חתם על הסדר טיעון: הודה והורשע בניסיון אונס

קסטיאל חתם על הסדר טיעון: הורשע בניסיון אונס
במסגרת ההסדר, יזם הנדל"ן הודה והורשע גם במעשה מגונה בכוח, מעשה מגונה והטרדה מינית בארבע נשים. הפקליטות: מתכוונים לדרוש עונש ממושך, כל מתלוננת תוכל להביע את קולה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלון קסטיאל
צילום: צילום: פלאש 90

אלון קסטיאל חתם היום (רביעי) על הסדר טיעון ממנו הושמט סעיף עבירת האונס. במסגרת ההסדר, קסטיאל הודה והורשע בעבירות מין בארבע נשים, ובכלל זה ניסיון אונס, מעשה מגונה בכוח, מעשה מגונה והטרדה מינית. 

הטיעון לעניין עונשו של קסטיאל ייערך בחודש מרץ, כדי לאפשר קבלת תסקירי מבחן בעניין נפגעות העבירה וגם בעניינו של הנאשם ולבקשתו. כתב האישום נגד יזם הנדל"ן הוגש בדצמבר 2016 בגין אונס של שתי נשים, ניסיונות אונס ומעשים מגונים. לאחר חודשיים, נמחק אישום אונס אחד משום שחלה עליו התיישנות. 12 נשים התלוננו נגד קסטיאל במשטרה, אך רק מיעוטן נכנסו לכתב האישום. 

הפרקליטות בתגובה להסדר ‏: "הייחודיות של התיק הזה שהוא מגדיר מחדש שגם בחיי הלילה יש קווים אדומים. הנאשם הודה בביצוע עבירות מין בארבע נשים. במסגרת השיקולים להסדר הוא הליך גישור שבו השופט הביע את עמדתו וכן כמו כן שקלנו את מצבן של חלק מהמתלוננות וקיבלנו את הסכמתן. אין הסכמה עונשית אנו מתכוונים לדרוש עונש ממושך, כל מתלוננת שתרצה תוכל להביע את קולה במסגרת שלב הטיעונים לעונש".

מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה אוה מדז'יבוז' קראה למתלוננות נגד קסטיאל לפנות להליכים משפטיים אזרחיים. "אני מצפה מהפרקליטות לא להתפשר על ענישה לא מידתית ולדרוש מאסר בפועל. אנחנו צריכים להימנע מהנחות סלבס לאנסים, לעגן בחקיקה ובקוד אתי את ההגנה על קורבנות עבירות מין במהלך הדיונים המשפטיים ולהקים בית משפט ייעודי לעבירות מין", אמרה.

עירד מרציאנו-צייגר, המתלוננת שחשפה את פרשת התקיפות המיניות של קסטיאל בפוסט בפייסבוק, תקפה לפני כחודשיים את הטיפול של הפרקליטות בנושא. "סף הראיות שנדרש מנשים שנאנסו הוא בלתי אפשרי, הפרקליטות בגדה בי", אמרה בראיון בתכנית "סדר יום" עם קרן נויבך בכאן רשת ב', בהתייחסה לעובדה כי המקרה שלה לא נכלל בכתב האישום.


הפופולריים