מנכ"ל דניה סיבוס: העברתי כספים למשה יוסף, אך הכל היה חוקי

מנכ"ל דניה סיבוס: העברתי כסף ליוסף, הכל חוקי
רונן גינצבורג, החשוד ששיחד את ח"כ דוד ביטן, הודה כי העביר ליוסף סכומי עתק אך טען בחקירה: "הוא הועסק כלוביסט, אלה לא כספי שוחד"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מנכ"ל דניה סיבוב רונן גינצבורג
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מנכ"ל "דניה סיבוס" רונן גינצבורג, שנעצר בחשד שהעניק שוחד לח"כ דוד ביטן בתמורה לקידום פרויקטי נדל"ן, הודה כי העביר סכומי עתק ל"בנקאי" של ביטן משה יוסף – כך פורסם הערב (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. לטענת גינצבורג, הוא העסיק את יוסף כלוביסט באופן חוקי לחלוטין, והכספים המדוברים לא הועברו כשוחד.

שמו של גינצבורג הותר לפרסום אחר הצהריים. בבוקר הוא עוכב לחקירה במשטרה בחשד ששיחד את ח"כ ביטן בתמורה לקידום פרויקטי נדל"ן, במסגרת פרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון, ובסופה הוחלט לעצור אותו. בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרו בשישה ימים.

המנכ"ל של חברת הבנייה נעצר בין היתר בעקבות עדותו של הקבלן משה יוסף. השופט עמית מיכליס ציין כי יש חשד סביר לביצוע העבירות מצד גינצבורג. "במקרה שלפניי החשש משיבוש החקירה הוא בשל פעולות חקירה שיש לבצע. חלק מהמעשים נעשו הרחק מעיני הציבור", אמר מיכליס.

פרקליטו של גינצבורג, עורך הדין איתן מעוז, ציין במהלך הדיון כי מנכ"ל דניה סיבוס משתף פעולה באופן מלא עם החוקרים וכי העובדות כולן ידועות. "לכן אין חשש לשיבוש הליכי חקירה", טען.

בתוך כך, המגעים בין המשטרה ליזם דרור גלזר להפיכתו לעד מדינה בפרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון נמצאים בישורת האחרונה. עדותו של גלזר אמורה להיות משמעותית מאוד. עד כה, טען היזם בדומה לגינצבורג כי הצ'קים שתועדו למשה יוסף היו תשלום עבורו כמקדם פרויקטים. כעת, עדותו עלולה לסבך מאוד את ח"כ ביטן. 

ההצעה שהוגשה לגלזר לשמש כעד מדינה פורסמה לראשונה בחדשות הערב בכאן 11 לפני יותר משבועיים. על פי המתווה המסתמן, היזם  ירצה עונש מאסר בפועל של כמה חודשים וישלם קנס.

היום נחקרו שוב במשטרה ראש עיריית ראשון לציון דב צור וסגנו יוסי חממי למשך כמה שעות. אמש חלה התפתחות משמעותית בחקירת פרשת השחיתות בראשון לציון ובעניינו של ביטן, בנוסף למגעים המתקיימים עם משה יוסף להפיכתו לעד מדינה.

הפופולריים