התקיפה באיכילוב: אליה קדוש הורשעה, אך לא תישלח למאסר

התקיפה באיכילוב: אליה קדוש לא תישלח למאסר
חמישה מהנאשמים, בהם בן זוגה של הדוגמנית, הורשעו במסגרת הסדר טיעון ויישלחו לכלא לתקופה של 25-17 חודשים. קדוש צפויה לבצע עבודות שירות בלבד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום מסך
צילום:

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע הבוקר (רביעי) את ששת הנאשמים באירוע התקיפה בבית החולים איכילוב בספטמבר אשתקד, במסגרת הסדר טיעון שנחתם בינם לבין הפרקליטות. הדוגמנית אליה קדוש לא תישלח למאסר, אלא לעבודות שירות בלבד, ואילו על חמשת הנאשמים האחרים נגזרו עונשים של 25-17 חודשי מאסר בפועל. 

קדוש, שהייתה מעורבת בשלושה אירועים - תקיפת המאבטחים באיכילוב, תקיפת נהג מונית בבית החולים וולפסון ותקיפת שוטר בבית החולים אברבנאל - הורשעה בעבירות של איומים, תקיפת שוטר, הפרת הוראה חוקית ותקיפה. מהפרקליטות נמסר כי לאחר תסקיר של שירות המבחן, "התביעה תקביל את עצמה לעונש מאסר, שיכול וירוצה בעבודות שירות, ככל שהנאשמת תימצא כשירה לכך".

הנאשמים הנוספים באירוע - רוסלן מיסייב, מור ביטון, חנן אלפסי, אברהם יוספוב, וזו זוגה של קדוש דוד אמויאל – הורשעו גם הם במסגרת הסדר טיעון בגין מעורבותם באירוע תקיפת המאבטחים באיכילוב. החמישה הורשעו בחבלה חמורה בצוותא ותקיפה הגורמת חבלה ממשית בצוותא. אמויאל הורשע גם באיומים.

לפי הסדר הטיעון, עונשו של אמויאל יעמוד על 25 חודשי מאסר בפועל, יוספוב - 22 חודשי מאסר בפועל, אלפסי - 19 חודשי מאסר בפועל, מיסייב וביטון - 17 חודשי מאסר בפועל. על כל אחד מחמשת הנאשמים ייגזר גם מאסר על תנאי וקנס לשיקול דעת בית משפט. בנוסף, יפקידו הנאשמים פיצוי עבור נפגעי העבירה בסכום כולל של 120,000 שקל.

באוקטובר האחרון הוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד חמשת המעורבים בתקיפת המאבטחים בבית החולים איכילוב לפני כשבועיים. ארבעה מהם – רוסלן מיסייב, מור ביטון, חנן אלפסי ואברהם יוספוב – הואשמו בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, חבלה חמורה בצוותא ותקיפה הגורמת חבלה ממשית בצוותא.

מכתב האישום עולה כי ב-28 בספטמבר, בסמוך לשעה 02:48, הגיעו מיסייב, ביטון, אלפסי, יוספוב ואמויאל אל בית החולים. לאחר שאיתרו את המאבטח בכניסה, צעק לעברו אמויאל ואף איים על המאבטח באומרו: "אני השטן שלך, חכה חכה, לא מול המצלמות, אני אתפוס אותך בחוץ".

מיד לאחר מכן, נכנסו החמישה לחדר המיון, כשאותו מאבטח ושני מאבטחים נוספים הולכים בעקבותיהם. אז, החלו החמישה לתקוף את המאבטח מכל עבר, חבטו בראשו ומאחורי גבו ומשנפל אל הארץ בעטו בפניו ובחלקי גופו. בד בבד, הכו החמישה את שני המאבטחים הנוספים באגרופים ובבעיטות. מאבטח אחר, אשר הגיע במטרה לסייע לחבריו, מצא עצמו מותקף אף הוא במכת אגרוף בפניו.

לאחר מכן החלו החמישה להימלט אל רכבם, ואחד המאבטחים ניסה למנוע מיוספוב להיכנס אל הרכב. אז יצאו השאר מהרכב ותקפו את המאבטח בחוזקה וללא רחם, תוך שהצמידו את גופו אל קיר סמוך וחבטו בו, שוב ושוב, כל אחד על פי יכולתו, באמצעות אגרופים בפניו, בראשו ובכל חלקי גופו. בשלב מסוים נמלטו החמישה מהמקום באמצעות הרכב. למאבטחים נגרמו חבלות, והם נזקקו לטיפול רפואי.

הפופולריים