ביטן נחקר בפעם השביעית ושמר שוב על שתיקה

ביטן נחקר בפעם השביעית ושמר שוב על שתיקה
הח"כ התייצב לחקירה נוספת במשרדי להב 433, שבה לא עומת עם עדויותיהם של מקורבו משה יוסף והיזם דרור גלזר. לפני שיצא מביתו אמר: "יהיה בסדר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ דוד ביטן
צילום: צילום: פלאש 90

יו"ר הקואליציה לשעבר, ח"כ דוד ביטן, נחקר היום (ראשון) בפעם השביעית במשרדי להב 433 של המשטרה במסגרת פרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון. ביטן שמר בחקירה על שתיקה, בדומה לכל חקירותיו האחרונות.

עוד לפני תחילת החקירה, ההערכה הייתה שגם הפעם ח"כ ביטן יעומת עם עדויות וחומרים שנאספו בחודש האחרון, כולל עדויותיהם של משה יוסף, שהוגדר "הבנקאי" של יו"ר הקואליציה לשעבר, ושל היזם דרור גלזר. בסופו של דבר, הוא לא עומת עם העדויות הללו והחקירה הסתיימה לאחר כשעה וחצי.

הבוקר אמר ביטן לכתבים שחיכו לו ביציאה מביתו כי "ההרגשה בסדר גמור". כשנשאל אם הוא ישתוק שוב בחקירה, השיב בחיוב והוסיף: "יהיה בסדר".

במסגרת פרשת השחיתות בראשון לציון, ביטן חשוד בקבלת שוחד עבור קידום פרויקטים של יזמים שונים. על פי החשד, היזמים העבירו כספים למשה יוסף, וזה העבירו לחבר הכנסת. בחקירותיו הקודמות הציג לחוקרים את רשימת האורחים והמתנות שמסרו בחתונת בתו, מבלי למחוק פרטים. זאת חרף הסיכום עם המשטרה, שעליו פורסם לראשונה בכאן חדשות, המאפשרת לו להסתיר את זהותם של האורחים.

בשבוע שעבר בית משפט השלום בראשון לציון האריך בחמישה ימים את מעצרו של חשוד נוסף בפרשה, המשנה לראש עיריית תל אביב, ארנון גלעדי. המשטרה מייחסת לו קבלת שוחד בפרשת השחיתות בראשון לציון. השופט, עמית מיכליס, ציין בדיון בעניינו של גלעדי כי קיים חשד סביר לביצוע העבירות המיוחסות לו, וכי "אין מדובר בחשד שהוא קלוש כדברי בא כוח החשוד".

על פי החשד, המשנה לראש העיר קיבל שוחד עבור קידום של פרויקטים בתל אביב. בחקירתו, הכחיש גלעדי שקיבל כל טובת הנאה. החוקרים הציגו לו תרומה שהעביר היזם דרור גלזר לעמותה, אך גלעדי טען בתגובה כי אין לו קשר אליה.

עו"ד דפנה ווינברג, המייצגת את גלעדי, אמרה בעקבות הארכת מעצרו כי הוא ״סיפק גרסה מלאה לשוטרים עוד בחקירתו הראשונה, ולכן אנו מופתעים מהבקשה להארכת מעצר. אין לנו ספק שבעוד מספר ימים תתבהר התמונה במלואה וגלעדי יחזור במהרה לשליחותו הציבורית כנציג תושבי תל אביב-יפו״.

הפופולריים