ארנון מילצ'ן - עד תביעה; החשיבות של הרו פוחתת

ארנון מילצ'ן - עד תביעה; החשיבות של הרו פוחתת
על רקע ההמלצה של המשטרה להעמיד את ראש הממשלה לדין, צפויה הסכמה שאיש העסקים ארנון מילצ'ן ישמש עד תביעה ולא עד מדינה. מילצ'ן יטען: העדתי עדות פתוחה ודבריי שימשו נגדי כחשוד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

השבוע קבעה המשטרה כי היא ממליצה להעמיד לדין את ראש הממשלה בנימין נתניהו בגין שוחד בתיקים 1000 ו-2000. הערב (שישי) פורסם ב"חדשות השבוע" כי אם יוגש כתב אישום נגד ראש הממשלה על הפרת אמונים, צפויה הסכמה שאיש העסקים ארנון מילצ'ן, שנחשב לדמות מפתח בחקירת תיק 1000, יהיה עד תביעה ולא עד מדינה. פרשננו מרדכי גילת חשף כי ישנו חשש במערכת אכיפת החוק כי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ינסה למזער את סעיפי החשד נגד נתניהו.


נוסף להמלצת המשטרה בעניין ראש הממשלה, היא קבעה כי יש להעמיד לדין בגין שוחד גם את מילצ'ן ואת מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס. אם מילצ'ן יואשם בעצמו, הוא יטען כי העיד עדות פתוחה ודבריו שימשו נגדו כחשוד.

המלצות המשטרה בפרשות נתניהו: המסמך המלא

לפיד אחרי ההמלצות: נתניהו לא יכול להמשיך לכהן כראש ממשלה

פרקליטו של נתניהו: "מעולם לא פעל לטובת מילצ'ן; המתנות - פחות מחצי מיליון שקל"

נתניהו: "להמלצות אין מעמד במשטר דמוקרטי, אמשיך להנהיג את המדינה"

בנושא תיק 2000 פורסם בתכנית כי עדותו של מנהל לשכתו של ראש הממשלה לשעבר ארי הרו, המשמש עד מדינה, לא נתפסת כמרכזית. עיקרי חיקורי הדין שבוצעו מחוץ לארץ, היו בעיקר של אנשי עסקים שלכאורה הוצע להם לרכוש את "ידיעות אחרונות" – בהקשר של עסקה אפשרית שעלתה בשיחות בין נתניהו למוזס. לפי מערכת אכיפת החוק, הרו היה זה שפנה לאנשי העסקים – מה שיכול לשמש ראייה לרצינות העסקה.

עוד פורסם כי בתיק 3000 – פרשת הצוללות, צפויים להעיד בשבועות הקרובים, נתניהו ושר האנרגיה יובל שטייניץ. פרשננו ציין כי צפויות התפתחויות דרמטיות גם בתיק בזק, לאחר שבשבוע שעבר פורסם בחדשות השבוע כי היועץ המשפטי לממשלה אישר לחוקרי הרשות לניירות ערך לפתוח מחדש את התיק לטובת חקירת החשדות החדשים בפרשת אתר "וואלה".

נתניהו הגיב לפרסום המלצות המשטרה ואמר: "ההמלצות ששמענו היום פורסמו כבר לפני למעלה משנה ומאז מוחזרו שוב ושוב. אני מדגיש – להמלצות אין מעמד במשטר דמוקרטי. אני אומר זאת כציון של עובדת יסוד. ישראל היא מדינת חוק – על פי החוק לא המשטרה קובעת, אלא רק הגורמים המשפטיים. חסר לנו אם זה לא היה כך. יותר ממחצית ההמלצות אינן מתקבלות על ידי גורמי המשפט ומסתיימות ללא כלום. ההמלצות הערב מתלווה אליהן צל כבד. אי אפשר להשתחרר מהתחושה שהן הושפעו מדברים שחוקרים חשבו עליי".

הפופולריים