פרשת בזק: עורך אתר "וואלה" לשעבר ינון מגל העיד במשטרה

פרשת בזק: עורך "וואלה" לשעבר ינון מגל העיד
במסגרת ההתפתחויות בתיק 4000, זומנו גם שני בכירים לשעבר בלשכת ראש הממשלה למסור את עדותם במשטרה. בזק הודיעה: מזכירת החברה הודחה מתפקידיה הבכירים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ינון מגל
צילום: צילום: פלאש 90

העורך לשעבר של אתר "וואלה", ינון מגל, העיד היום (ראשון) במשטרה במסגרת חקירת פרשת בזק, המכונה תיק 4000. מלבד מגל, זומנו גם שני בכירים לשעבר בלשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו למסור עדות פתוחה בתיק.


ברקע המעצרים החדשים וההתפתחויות בפרשה, בזק דיווחה היום כי מזכירת החברה, לינור יוכלמן, הנחשבת לאשת אמון של בעל השליטה שאול אלוביץ', הודחה מרוב תפקידיה. בהודעה שמסרה לבורסה בנוגע לחקירה, מסרה בזק כי יוכלמן נחשפה למידע שלא אמור היה להגיע אליה.

"בחודש ינואר 2018 ביצעה החברה בדיקה פנימית... ממנה עלה החשד כי העובדת האזינה לדיונים המתקיימים בחדר הישיבות של דירקטוריון החברה אשר אסור היה לה להיות חשופה אליהם", נכתב בהודעת בזק. "...לאחר ששקלה הוועדה המיוחדת את מכלול טענות העובדת והשיקולים הרלוונטיים, הוועדה סברה שהחשדות שהועלו כלפי העובדת ותגובתה אליהם אינם מאפשרים את הישארותה בתפקידה כיום. לפיכך, החליטה הוועדה להעביר את העובדת לתפקיד אחר בחברה שאינו תפקיד של נושא משרה ואשר אינו כרוך בייעוץ משפטי או בנושא אכיפה".

למרות החשדות החמורים נגד יוכלמן, היא תישאר בקבוצת בזק גם אחרי הדחתה מהתפקידים הבכירים שנשאה. יוכלמן תהיה כפופה למנהל הפעילות האסטרטגית והפיתוח העסקי בחברה, שמניותיה איבדו 2.7% מערכן עם פתיחת יום המסחר בבורסה בעקבות ההתפתחויות בתיק.

הבוקר עצרה המשטרה כמה חשודים חדשים בפרשת בזק, ובהם בכירים בחברה ומקורבים לראש הממשלה בנימין נתניהו. המעצרים בוצעו לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה הורה על השלמות חקירה בתיק, בעקבות מידע חדש שהתגלה על מעורבות לכאורה של מקורבי נתניהו בקשר פסול עם בזק.

בין השאר, המשטרה בודקת אם ראש הממשלה נתניהו ובעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', גיבשו ביניהם עסקה שכללה קבלת הטבות רגולטוריות בתמורה להטיית הסיקור באתר "וואלה" שהיה בבעלותו של אלוביץ'. בכאן חדשות פורסם כי בכירים באתר ובסביבתו של נתניהו צפויים למסור אף הם עדות בפרשה. בהתאם לעדויותיהם, ייבחן זימון של ראש הממשלה לחקירה באזהרה.

לפני כשבועיים פרסם פרשן כאן חדשות מרדכי גילת כי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, אישר לחוקרי הרשות לניירות ערך לפתוח מחדש את תיק בזק לטובת חקירת החשדות החדשים בפרשת אתר "וואלה". מנדלבליט עשה זאת בעצה אחת עם פרקליט המדינה, שי ניצן, ועם פרקליטת מיסוי וכלכלה בתל אביב, עו"ד ליאת בן-ארי.

הפופולריים