פרסום ראשון: בידי המשטרה עדויות על קשר בין שרה נתניהו למקורבת לשאול אלוביץ'

עדויות לקשר בין שרה נתניהו למקורבת לאלוביץ'
על פי החשד, רעיית ראש הממשלה העבירה למקורבת מסרים על הרגולציה בבזק, וזו הפעילה לחצים כבדים על מנכ"ל וואלה בנוגע להטיית הסיקור של משפחת נתניהו באתר. גורם בכיר במערכת אכיפת החוק: "חקירת נתניהו אינה שאלה של אם - אלא מתי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין ושרה נתניהו בכנסת
צילום: צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

המשטרה מחזיקה בידיה עדויות מפלילות' המצביעות על מעורבות לכאורה של רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, בתיק בזק. על פי החשד, שנחשף לראשונה בחדשות הערב בכאן 11, העבירה נתניהו מסרים למקורבת לבעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', על הרגולציה כלפי החברה ועל אופן הסיקור של משפחת ראש הממשלה באתר וואלה.

במשטרה חושדים כי המקורבת הפעילה לחצים כבדים על מנכ"ל וואלה, אילן ישועה, בניסיון להטות את הסיקור כלפי משפחת נתניהו באתר. ביומיים האחרונים הוצגו לחשודים בפרשה תכתובות וואטסאפ רבות של אילן ישועה עם בכירי בזק ומקורבי ראש הממשלה, ובכולן מוזכר אופי הסיקור של משפחת נתניהו באתר וואלה. בימים הקרובים צפויה המשטרה להציג לחשודים ראיות נוספות בעניין זה.

בתוך כך, אומר גורם בכיר במערכת אכיפת החוק כי השאלה אם ראש הממשלה נתניהו ייחקר בתיק 4000 אינה שאלה של אם, אלא שאלה של מתי. לדבריו, חקירה כזו צפויה להתקיים בקרוב מאוד. היועץ המשפטי לממשלה מתעדכן בחקירות כל הזמן, ברמה יומית, ולפי ההתקדמות ייקבע מועד החקירה - ככל הנראה כבר בשבועות הקרובים. לדברי הגורם, בתיק 4000 נמצאו לא מעט חיבורים לתיקי 1000 ו-2000, דבר הצפוי להשפיע גם על ההמלצות בעניין.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "לא נגיב על כל טענת סרק שמושמעת בתקשורת. כל ניסיון לקדם פלורליזם וגיוון עמדות בתקשורת מוצג כמעשה פסול ולא חוקי. יש כאן מאמץ אדיר לשמור על מונופול השמאל בתקשורת".

מוקדם יותר היום מסר שאול אלוביץ' כי לא עבר כל עבירה. "אלוביץ' מציע להתאזר בסבלנות, כדי לראות את ההתפתחויות, ולא למהר להסיק מסקנות", נמסר בתגובה מטעמו.

פרקליטו של אלוביץ' הפסיק לייעץ לצוות ההגנה של נתניהו

הבוקר הודיע עורך הדין ז'ק חן, המייצג את שאול אלוביץ' בפרשת בזק, כי יפסיק לייעץ לצוות ההגנה של ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיקי 1000 ו-2000. עו"ד חן מסר לכאן חדשות כי הוא סבור שאין ניגוד עניינים אך הוא עושה זאת "כדי למנוע לזות שפתיים".

בית משפט השלום בתל אביב האריך אתמול בחמישה ימים את מעצרם של בכיר בבזק, של אשתו, של אדם המקורב לו ושל יועץ תקשורת לשעבר של ראש הממשלה במסגרת הפרשה. הבכיר והמקורב לו חשודים בעבירות של שוחד.

הוארך בחמישה ימים גם מעצרו של חשוד נוסף, המקורב לנתניהו. העבירות שבהן הוא חשוד הן: קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, לקיחת שוחד ושיבוש מהלכי חקירה ומשפט. נציג של רשות ניירות ערך אמר במהלך הדיון כי הפרשה שבמסגרתה הוא נחקר היא פרשה חדשה ואחרת מזו שעליה נחקר בחקירותיו הקודמות.

הפופולריים