עצורי תיק בזק: שאול אלוביץ' ובני משפחתו, ניר חפץ ושלמה פילבר

עצורי תיק בזק: אלוביץ', ניר חפץ ושלמה פילבר
הותר לפרסום כי בין העצורים בעל השליטה בחברה, יועץ התקשורת לשעבר של משפחת נתניהו ומנכ"ל משרד התקשורת המושעה. בכיר במערכת אכיפת בחוק: "השאלה אם ראש הממשלה ייחקר אינה שאלה של אם, אלא שאלה של מתי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שאול אלוביץ' בהארכת מעצר
צילום:

יועץ התקשורת לשעבר של משפחת נתניהו ניר חפץ ומנכ"ל משרד התקשורת המושעה שלמה פילבר הם החשודים המקורבים לראש הממשלה שנעצרו אתמול בפרשת בזק. כך הותר הלילה (בין שני לשלישי) לפרסום. בנוסף להם נעצרו בעל השליטה בחברה שאול אלוביץ', רעייתו איריס אלוביץ' ובנו אור אלוביץ'. בעצורים גם שני בכירים בבזק: מנכ"לית החברה סטלה הנדלר ועמיקם שורר, יד ימינו של אלוביץ' בחברה.

על פי החשד אלוביץ' ובכירי בזק העמידו את אתר "וואלה" שבשליטת אלוביץ' לרשותה של משפחת נתניהו באמצעות יועץ המשפחה ניר חפץ. הדבר התבטא בצנזור תכנים והשפעה על מינויים באתר. בד בבד פעלו חפץ ושלמה פילבר למתן הטבות רגולטוריות לבזק.

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי בידי המשטרה עדויות לכאורה למעורבותה של רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, בפרשה באמצעות קשריה עם איריס ושאול אלוביץ ולכך שנתניהו העבירה מסרים לכאורה בנוגע לנעשה בבזק ובוואלה באמצעות רעייתו של אלוביץ'.


בהתאם לעדויות שייגבו השבוע ויועברו ליועץ המשפטי לממשלה, יוחלט אם לזמן את ראש הממשלה לחקירה באזהרה, אולם גורם בכיר במערכת האכיפה אמר הערב: "אין שאלה אם ראש הממשלה ייחקר באזהרה בפרשה, אלא מתי יחקר". לדבריו, חקירה כזו צפויה להתקיים בקרוב מאוד. היועץ המשפטי לממשלה מתעדכן בחקירות כל הזמן, ברמה יומית, ולפי ההתקדמות ייקבע מועד החקירה - ככל הנראה כבר בשבועות הקרובים. לדברי הגורם, בתיק בזק נמצאו לא מעט חיבורים לתיקי 1000 ו-2000, דבר הצפוי להשפיע גם על ההמלצות בעניין.

מטעמו של רה"מ נמסר: לא הייתה שום תמורה מול אלוביץ'

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: לא נגיב על כל טענת סרק שמושמעת בתקשורת. כל ניסיון לקדם פלורליזם וגיוון עמדות בתקשורת מוצג כמעשה פסול ולא חוקי. יש כאן מאמץ אדיר לשמור על מונופול השמאל בתקשורת. אין ולא הייתה שום תמורה ושום מעשה לא חוקי מול אלוביץ׳. כפי שדווח על ידי משרד המשפטים למבקר המדינה: ״רה״מ לא קיבל החלטות שנויות במחלוקת... לא הייתה החלטה שהיטיבה עם בזק באופן ספציפי שניתן היה להצביע עליה כהחלטה שעשויה להיות שנויה במחלוקת, וככזו שעשויה להיות נעוצה בפגם של ניגוד עניינים״.

מטעמה של איריס אלוביץ' נמסר בתגובה: "אין שחר לטענות נגד גברת אלוביץ' ואנו משוכנעים שכך יתברר".

מטעמו של אור אלוביץ' נמסר בתגובה: "קיימות טענות עובדתיות ומשפטיות כבדות משקל שיש בהן כדי לשמוט כל בסיס לחשד בעניינו של אור אלוביץ'. אין לנו ספק שזאת צריכה להיות מסקנת רשויות החקירה בהקדם״.

עו"ד ירון קוסטליץ המייצג את ניר חפץ מסר בתגובה: "מר ניר חפץ זומן למתן עדות פתוחה רק לפני כחודש וחצי ברשות לניירות ערך, והשיב על כל השאלות שנשאל. לפי ההלכה הפסוקה, גם כאשר אין ודאות ביחס לסטטוס הנחקר, מן הראוי להבהיר לנחקר כי האפשרות שיהפוך לחשוד - קיימת. כך לא נעשה בענייננו על-ידי הרשות החוקרת, ולעניין זה נודעת משמעות רבה לעניין המשך חקירתו של מר חפץ. מכל מקום, אני משוכנע כי בסיומה של החקירה יתברר כי מר חפץ אינו חשוד, והוא ישוב לעיסוקיו".

עורכי הדין נתי שמחוני ואסף קליין, באי כוחה של סטלה הנדלר, מסרו: "מנכ"לית בזק, הגברת סטלה הנדלר, משתפת פעולה באופן מלא בחקירתה וכופרת בחשדות המיוחסים לה, כלל ועיקר.
סבורים אנו כי ניתן וצריך היה להימנע ממעצרה ואנו תקווה שחירותה לא תישלל מעבר לכך.
גברת הנדלר בטוחה בחפותה המלאה וכי בבוא העת, יוחלט על סגירת התיק כנגדה".

הפופולריים