פרשת הבר נוער: תביעת המיליונים של מנהל המועדון לשעבר הועברה לגישור

תביעת המיליונים של מנהל הבר נוער עוברת לגישור
אחרי שמשפחת פליסיאן זכתה בפיצוי של שני מיליון שקלים בעקבות המחדל בהתנהלות המדינה בתיק, תבע גם שאול גנון את המשטרה והפרקליטות. השופט סטרשנוב יגשר גם בתיק הזה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שאול גנון בבית המשפט העליון
צילום: צילום: פלאש 90

תביעתו של מנהל הבר נוער לשעבר שאול גנון נגד המדינה עוברת להליך גישור מחוץ לכותלי בית המשפט. זאת בניסיון להגיע להסדר פשרה בדומה להסדר שהושג בתביעתם של האחים פליסיאן נגד המדינה, שהסתיימה בהליך גישור שבמהלכו שילמה המדינה לאחים כשני מיליון שקלים.

באוגוסט 2016 הגיש שאול גנון תביעת ענק בסך שלושה מיליון שקלים וחצי נגד המשטרה והפרקליטות בעקבות התנהלותן בתיק הבר נוער. כזכור, במהלך חקירת האירוע גייסו משטרת מחוז תל אביב והפרקליטות עד מדינה מפוקפק, זוהר חנקישייב, שהוביל להפללתם לכאורה של גנון ושל חגי פליסיאן לאחר שטען כי האחרון ביצע את הירי הקטלני במועדון בעקבות אונס שביצע גנון באחיו הצעיר - בנימין פליסיאן, כשזה היה קטין.

במהלך חקירותיו במשטרה הודה גנון במעשה, אבל בכתב התביעה שהגיש הכחיש את המעשים וטען כי לא היו דברים מעולם וכי בעקבות התנהלות המשטרה והפרקליטות נותר כתם כבד על פועלו לשארית חייו.

בתום דיונים רבים ובהסכמת הפרקליטות הופנה כעת התיק לגישור אצל השופט בדימוס אמנון סטרשנוב, אותו שופט מגשר שהכריע וקבע פיצויים למשפחת פליסיאן.

עורך דינו של שאול גנון, אורון שוורץ בירך על ההתפתחות בהליך: "אם חגי פליסיאן זכה לניקוי וטיהור שמו הרי ששאול גנון נשאר מאחור. הוסכם בין הצדדים לעבור להליך גישור. אנחנו והמדינה סברנו כי אמנון סטרשנוב הוא האיש המתאים לקיים את הליך הגישור. אנחנו נושאים עיניו להשתת צדק בעניינו שאול גנון".

בפרקליטות מחוז תל אביב מסרו בתגובה כי בית המשפט הפנה את הצדדים לגישור והפרקליטות הסכימה לכך.

הפופולריים