קובי אלכסנדר יגיע ארצה היום להמשך ריצוי עונשו בישראל

קובי אלכסנדר יגיע ארצה היום להמשך ריצוי עונשו
שב"ס קיבל חזקה על איש העסקים הישראלי, מייסד חברת קומברס, שהורשע בארה"ב בעבירות מרמה ונידון לשנתיים וחצי מאסר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית סוהר בישראל
צילום: צילום: משה חי, פלאש 90

שירות בתי הסוהר קיבל הבוקר (חמישי) חזקה על האסיר קובי אלכסנדר, מייסד חברת קומברס שנידון למאסר בגין תרמית בניירות ערך, והוא נמצא בדרכו מארצות הברית לישראל בטיסה בסידורי ביטחון מותאמים להעברת אסיר. על ההעברה אחראי צוות מיחידת ״נחשון״ שטס בתחילת השבוע לארצות הברית על מנת להביא את האסיר מהכלא האמריקני להמשך ריצוי העונש, זאת בהתאם להסכם בין המדינות.

אלכסנדר הורשע לפני כשנה וחצי במסגרת עסקת טיעון עם השלטונות בארצות הברית, לאחר שנמלט מן הדין. ביולי 2006 הרשויות בארצות הברית הגישו נגדו כתב אישום במסגרת חשיפת פרשת הבקדייטינג, בין השאר בגין עבירות מרמה. במקום לשוב לניו יורק לצורך העמדתו לדין, נמלט אלכסנדר לנמיביה שבאפריקה ונכנס לרשימת המבוקשים של ה-FBI.

הורשע בעבירת מרמה בניירות ערך. קובי אלכסנדר (צילום: אי-פי)

איש העסקים הישראלי נעצר על ידי האינטרפול בספטמבר 2006, רק בסוף 2016 הסתיימו ההליכים המשפטיים נגדו בארצות הברית כשהודה בעבירה של מרמה בניירות ערך. בפברואר 2017 הוא נידון בניו יורק לשנתיים וחצי מאסר בפועל.

התיאום לצורך העברתו של אלכסנדר לארץ נעשה מול הרשויות בארצות הברית על ידי הקונסוליה הישראלית בניו יורק. אנשי יחידת ״נחשון״ של שירות בתי הסוהר הגיעו במהלך הלילה למתקן כליאה במנהטן, שם זיהו את אלכסנדר וחתמו על מסמכי קבלת חזקה על אסיר אמריקני. לאחר הנחיתה בישראל, יועבר אלכסנדר ישירות למתקן כליאה לצורך קליטתו בשב״ס ושיבוצו בבית סוהר בו ירצה את המשך מאסרו.

הפופולריים