קובי אלכסנדר נחת בארץ לשאת את שארית עונש המאסר שלו

קובי אלכסנדר נחת בישראל להמשך עונש המאסר שלו
אנשי יחידת נחשון של שירות בתי הסוהר העבירו את מייסד קומברס משדה התעופה ישירות לכלא. אלכסנדר נידון לשנתיים וחצי מאסר בניו יורק בגין תרמית בניירות ערך, והועבר לישראל לבקשתו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קובי אלכסנדר נוחת בישראל
צילום:

קובי אלכסנדר, מייסד חברת קומברס, שנידון למאסר בארצות הברית בגין תרמית בניירות ערך והועבר לבקשתו להמשך עונש המאסר בישראל, נחת הערב (חמישי) בארץ כשהוא מלווה באנשי יחידת נחשון של שירות בתי הסוהר. לאחר נחיתת מטוס אל על בנתב"ג, הורד ממנו אלכסנדר, והועבר ישירות לכלא על ידי הניידת שהמתינה על הקרקע.


את התיאום להעברתו של אלכסנדר לישראל מול הרשויות בארצות הברית ביצעה הקונסוליה הישראלית בניו יורק. אנשי יחידת נחשון הגיעו במהלך הלילה למתקן הכליאה במנהטן שבו שהה. לאחר שזיהו את אלכסנדר וחתמו על מסמכי קבלת חזקה על אסיר אמריקני, נלקח אלכסנדר לשדה התעופה והמריא ארצה. 

אלכסנדר הורשע לפני כשנה וחצי במסגרת עסקת טיעון עם השלטונות בארצות הברית, לאחר שנמלט מן הדין. ביולי 2006 הגישו נגדו הרשויות בארצות הברית כתב אישום במסגרת חשיפת פרשת הבקדייטינג, בין השאר בגין עבירות מרמה. אלכסנדר שחשש מפני עונש של עשרות שנות מאסר נמלט לנמיביה שבאפריקה והפך למבוקש של ה-FBI.

הוא נעצר בנמיביה בידי האינטרפול, ושהה בה במעצר בית במשך כעשור. בסוף 2016 הסתיימו ההליכים המשפטיים נגדו בארצות הברית. במסגרת הסדר טיעון שקיזז מכתב האישום שלו עשרות סעיפים, הוא הסכים להודות בעבירה של מרמה בניירות ערך. הוא שב לניו יורק, ושם נידון בפברואר 2017 לשנתיים וחצי מאסר בפועל.

עם סיום משפטו ביקש אלכסנדר לשאת את עונש המאסר שנגזר עליו בארץ. לאחר ששרת המשפטים איילת שקד חתמה על אישור הבקשה הותר לאלכסנדר לשוב לישראל ולסיים בה את עונש המאסר שלו.

הפופולריים