חפץ למקורביו: רעייתו ובנו של נתניהו השפיעו על החלטות מדיניות-ביטחוניות

"משפחת נתניהו השפיעה על החלטות ביטחוניות"
יועץ התקשורת לשעבר של משפחת נתניהו ימסור מידע על גם על עסקה מ-2009 בין ראש הממשלה וידיעות אחרונות. חפץ חתם על הסדר עד מדינה כשהבין כי הזוג נתניהו מאשימים אותו בפרשה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו וחפץ
צילום: צילום: אריאל ירוזלימסקי, פלאש 90

יועץ התקשורת לשעבר של משפחת נתניהו ניר חפץ, שחתם על הסכם עד מדינה, אומר היום (שני) למקורביו כי ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבל החלטות בעניינים ביטחוניים בהשפעה משמעותית של בני משפחתו ומקורביו - ובראשם בנו יאיר נתניהו. לדבריו, ייתכן שהחלטות אלה לא היו מתקבלות לולא הלחץ שהפעילו עליו בני משפחתו - ולא היו משפיעות על המדינה כפי שהשפיעו. קודם לכן אמר חפץ כי חתם על הסכם עד המדינה גם מתוך דאגה למדינת ישראל. בסביבתו של נתניהו דחו את הטענות. 

בחנו את עצמכם: כמה אתם מכירים את ניר חפץ?

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם כי חפץ, שעבד בעבר תחת נוני מוזס ברשת ידיעות אחרונות, התחייב למסור מידע מפליל בתיק 2000, הנוגע בעיקר לעסקה שנרקמה בשנת 2009 בין נתניהו למו"ל העיתון ובמסגרתה יימנע העיתון ישראל היום מהפצת מוספי סוף שבוע תמורת "הפסקת אש" בין נתניהו לידיעות. באותה שנה עזב חפץ את ידיעות ועבר לעבור אצל ראש הממשלה. המקרה נחקר כבר במסגרת תיק 2000 ועדותו של חפץ אמורה לבסס את הראיות.

בד בבד עם המידע החדש שחפץ אמור למסור ההערכות הן כי החשדות נגדו בתיק 1270, שבו נחשד כי היה מעורב בניסיון לקדם את מועמדות השופטת גרסטל לתפקיד היועצת המשפטית לממשלה נחלש משמעותית מבחינת מערכת אכיפת החוק.

עוד פורסם בחדשות הערב כי חפץ חתם על הסכם עד המדינה, לאחר שהבין כי בני הזוג נתניהו מפילים עליו את התיק בפרשת בזק. במשטרה התעקשו לחקור את נתניהו ביום שישי, לפני נסיעתו לחו"ל. לאחר סיום חקירתו הציגה המשטרה לחפץ את גרסת הזוג נתניהו וחפץ החליט לחתום על ההסכם כשהבין כי השניים מפנים כלפיו את האשמה.

מוקדם יותר היום חתם ניר חפץ  על הסכם עד מדינה. במסגרת ההסכם יקבל חפץ חסינות מלאה, לא יועמד לדין פלילי או משמעתי, לא יישא עונש מאסר ולא ישלם קנס. חפץ צפוי למסור מידע בכל הפרשות שבהן מעורב ראש הממשלה, מלבד תיק הצוללות. כחלק מההסכם הוא התחייב למסור מסרונים והקלטות המפלילים את בני הזוג נתניהו.

בסביבתו הסבירו את המניעים שהביאו אותו לחתום על ההסכם: "הוא לא היה מוכן לשכב על הגדר בשביל נתניהו או אחרים. הוא מעריך שעידן נתניהו הסתיים. הוא מעיד גם משיקולי טובת המדינה".

בתגובה לפרסומים הערב, נמסר מטעמו של ראש הממשלה: "הדברים שיוחסו לניר חפץ ביחס לשרה ויאיר נתניהו הם שטויות. כבר למעלה משבע שנים שניר חפץ ממודר לחלוטין ממידע מודיעיני, מדיני או ביטחוני, ומקבלת החלטות בתחומים אלה. לכן הדברים שיוחסו לו משוללים כל יסוד".

עוד אמרו המקורבים כי "התדרוך המודיעיני הבכיר שניר חפץ היה שותף לו הוא המצב הבריאותי של קאיה. הוא היה שותף למידע הזה. מה שהוא מייחס לראש הממשלה ולרעייתו זה שטויות".

ניר חפץ נעצר לפני כשבועיים בחשד שפעל במסגרת תיק בזק להשיג הטבות רגולטוריות לחברת בזק ששאול אלוביץ' היה בעל השליטה בה, בתמורה לסיקור אוהד למשפחת נתניהו באתר "וואלה" שבשליטתו של אלוביץ'.

לאחר מעצרו פורסם כי פנה בעבר לשופטת הילה גרסטל, והציע לקדם את מועמדותה לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה תמורת סגירת תיק פלילי נגד שרה נתניהו. בעקבות זאת נחקר חפץ והוארך מעצרו גם בפרשה הזו.הפופולריים