רה"מ, בנימין נתניהו, לצד יועצו לשעבר ניר חפץ
צילום: יוסי זימר, פלאש 90

"חפץ מעריך שעידן נתניהו הסתיים, הוא מעיד משיקולי טובת המדינה"

בסביבת יועצו לשעבר של ראש הממשלה הגיבו לראשונה להסכם עד המדינה, שעליו חתם היום. מקורבי נתניהו: "כשיש משהו - לא צריך אפילו עד מדינה אחד, וכשאין - גם אלף עדי מדינה לא יעזרו"
רועי ינובסקי, תמר אלמוג, גילי כהן
05 במרץ 2018
15:43

תגובה ראשונה: בסביבתו של היועץ לשעבר של משפחת נתניהו, ניר חפץ, הסבירו היום (שני) מדוע חתם איש התקשורת על הסכם עד המדינה. לדברי מקורביו, חפץ "לא היה מוכן לשכב על הגדר בשביל נתניהו או אחרים. הוא מעריך שעידן נתניהו הסתיים. הוא מעיד גם משיקולי טובת המדינה". לפי ההסכם, חפץ התחייב להעביר לחוקרים מסרונים והקלטות שמפלילים לכאורה את בני הזוג נתניהו בכמה פרשות.  

מסביבתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיבו היום גם הם על הסכם עד המדינה של חפץ, הנחשב לאחד האנשים המקורבים ביותר לראש הממשלה, ואמרו כי "לא יהיה כלום". חפץ חשוד בתיק 1270, המוכר כפרשת חפץ-גרסטל, וגם בתיק 4000 הידוע כתיק בזק.

"כשיש משהו, לא צריך אפילו עד מדינה אחד. וכשאין, גם אלף עדי מדינה לא יעזרו", נמסר. עוד נאמר בהודעה מסביבתו של ראש הממשלה כי "המרוץ הבלתי פוסק אחרי עדי מדינה הוא ההוכחה הטובה ביותר שאין כלום - ולא יהיה כלום".

היום חשפה המשטרה כי כבר אתמול חתם חפץ על הסכם עד מדינה, במסגרתו יקבל חסינות מלאה, לא יועמד לדין, לא ייכלא, לא ייקנס ולא יספוג דין משמעתי או פלילי. בכך מצטרף חפץ למכל"ל משרד התקשורת המושעה, שלמה פילבר, ואל ראש הסגל במשרד ראש הממשלה לשעבר, ארי הרו, שהיו גם כן אנשי סודו של נתניהו וחתמו על הסכמי עד מדינה.

בעקבות החתימה על ההסכם, עורך הדין ירון קוסטליץ, המייצג את חפץ, התפטר מתפקידו. באתר ynet פורסם כי המגעים בין חפץ למשטרה נעשו ללא ידיעת קוסטליץ, שאינו מייצג עדי מדינה ולא מתכוון לייצגו בהליכים כאלו, אלא מטעם עו"ד אילן סופר שארגן את ההסכמים עם מיקי גנור ומשה יוסף בתיק הצוללות. 

חפץ נעצר לפני כשבועיים בחשד שפעל במסגרת תיק בזק להשיג הטבות רגולטוריות לחברת בזק ששאול אלוביץ' היה בעל השליטה בה, בתמורה לסיקור אוהד למשפחת נתניהו באתר "וואלה! חדשות" שבשליטתו של אלוביץ'.

לאחר מעצרו פורסם כי פנה בעבר לשופטת הילה גרסטל, והציע לקדם את מועמדותה לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה, תמורת סגירת תיק פלילי נגד שרה נתניהו. בעקבות זאת נחקר חפץ והוארך מעצרו גם בפרשה הזו.

אתמול שוחרר חפץ למעצר בית בן 10 ימים, וכך גם שאול אלוביץ'. נגד השניים גם הוצא צו עיכוב יציאה מהארץ למשך חצי שנה, ונאסר עליהם ליצור קשר עם המעורבים בפרשה. במהלך הדיון האחרון בהארכת מעצרם של החשודים נטען, כי יש להשאירם במעצר מכיוון שהם מנסים לשבש את חקירתם. נציגת הפרקליטות אמרה באותו דיון, שהחשודים השתמשו באתר "וואלה! חדשות" כדי לקבל סיקור חיובי, בתמורה להטבות שסיפקו נתניהו ופילבר.