הותר לפרסום: הבכיר שנעצר בחשד לשחיתות – סגן ראש עיריית ירושלים מאיר תורג'מן

הבכיר שנעצר בחשד לשחיתות – סגן ראש עיריית י-ם
במשטרה חושדים כי תורג'מן קיבל טובות הנאה תמורת קידום פרויקטים של יזמי נדל"ן המקורבים אליו. מעצרו הוארך עד ליום חמישי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מאיר תורג'מן בהארכת המעצר
צילום: צילום: רועי ינובסקי

הותר לפרסום כי סגן ראש עיריית ירושלים מאיר תורג'מן הוא הבכיר שנעצר הבוקר (שני) בחשד לקבלת שוחד. במשטרה חושדים כי תורג'מן קיבל טובות הנאה תמורת קידום פרויקטים של יזמי נדל"ן המקורבים אליו, תוך שהוא נמצא בניגוד עניינים. מעצרו הוארך עד יום חמישי.

יחד עם סגן ראש העירייה נעצרו שישה חשודים ונחקרו. חלקם מובאים בשעה זו להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון. מעצרו של איש העסקים משה הבא הוארך בחמישה ימים. 

על פי החשד, תורג'מן קיבל לכאורה טובות הנאה שוות כסף והוזהר על ידי היועץ המשפטי של עיריית ירושלים כי הוא נמצא בניגוד עניינים. בין היתר הוא חשוד בקידום הפיכת מתחם הדואר המרכזי, אותו רכש מקורבו, למלון - בניגוד לעמדת גורמי המקצוע. בתמורה על פי החשד העביר איש העסקים 200 אלף שקלים לחשבון הקשור לתורג'מן.

כמו כן, על פי החשד איש העסקים המקורב לתורג"מן חתם על ערבות להלוואה שלקח. עו"ד בועז בן צור המייצג את החשוד במתן שוחד, מדגיש כי אותה ערבות נחתמה כשתורג'מן היה חבר אופוזיציה, בשנת 2013, והיא פקעה כעבור חצי שנה.

החקירה מתמקדת בין היתר בפרטים שעלו בתחקיר שפרסם כתב כאן, מיכאל שמש, בגל"צ לפני כשנתיים. בדיון הארכת המעצר של תורג'מן, אמר עו"ד איתן פלג המייצג את תורג'מן לנציג יאח"ה עודד ראם: "כל הסיפור פורסם בהרחבה על ידי הכתב מיכאל שמש בגל"צ והיום ב"כאן". גם היום הוא דיבר על זה. העובדה שהפרשיה כולה פורסמה לפני שנתיים לא רלוונטית למעצר?"

המשטרה פשטה על העירייה והחרימה מסמכים וקלסרים רבים הנוגעים להליכי התכנון והבניה. בלשי היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 אספו מסמכים מקומת ההנהלה של העירייה. עוד נמסר מהמשטרה כי "נערכו חיפושים בבתיהם ומשרדיהם וכן מתבצעת אכיפה כלכלית נרחבת". בחקירה משתתפות גם רשות המסים ופרקליטות מיסוי וכלכלה.

הפופולריים