פרשת המסרונים: פוזננסקי-כץ תופיע היום בפני בית דין משמעתי

פוזננסקי-כץ תופיע היום בפני בית דין משמעתי
השופטת, שנחשף כי תיאמה לכאורה הארכות מעצר בתיק בזק, עומדת לדין משמעתי בגין התנהגות שאינה הולמת שופט והפרת כללי האתיקה של שופטים. מחר נשיאת בית המשפט העליון תערוך לשופטת שימוע, בו יוחלט אם להשעותה עד לתום ההליך המשמעתי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השופטת פוזננסקי-כץ
צילום: אתר מערכת בתי המשפט

השופטת רונית פוזננסקי-כץ תופיע היום (רביעי) בפני בית דין למשמעת בעקבות "פרשת המסרונים". לפי החשד, פוזננסקי-כץ החליפה מסרונים עם החוקר מטעם הרשות לניירות ערך, עורך הדין ערן שחם-שביט, בהם תיאמו לכאורה עמדות לקראת הארכות מעצר ב"תיק בזק". 

השופטת פוזננסקי-כץ תועמד לדין משמעתי בגין התנהגות באופן שאינו הולם שופט ובהפרת כללי האתיקה של שופטים. בית הדין, שבראשו יעמוד נשיא בית המשפט העליון בדימוס אשר גרוניס, הוקם במטרה לדון בקובלנה שהגישה שרת המשפטים, איילת שקד, נגד השופטת. על פי תקנות בתי המשפט, ההליך יהיה חסוי.

כפי שפורסם לראשונה בשבוע שעבר בכאן רשת ב', מחר תערוך נשיאת בית המשפט העליון, אסתר חיות, שימוע לשופטת פוזננסקי כץ, כדי להחליט האם להשעותה עד לתום ההליך המשמעתי המתנהל נגדה.

בתחילת החודש הגישה שקד קובלה לנשיאת העליון חיות נגד פוזננסקי-כץ. שבוע קודם לכן הודיעו שקד וחיות כי החליטו להעמיד לדין משמעתי את השופטת. בכך קיבלו את המלצת נציב תלונות הציבור על השופטים, המשנה לנשיאה בדימוס פרופ' אליעזר ריבלין.

בדיון בוועדת החוקה בכנסת שנערך לפני כשבועיים, הבהיר פרקליט המדינה, שי ניצן, כי הוא רואה את האירוע בחומרה, והוסיף "הייתה התנהלות לא ראויה אבל לא נמצא שמץ לפגיעה בזכויות העצירים".

השופט בדימוס דוד רוזן, נציב הביקורת על מערך התביעה ומייצג המדינה בערכאות, אמר באותו הדיון: "אני לא יכול להעלות על דעתי שיקרה דבר כזה ומרגע שקרה חייבים להתייחס לכך בחומרה רבה. יש לאסור על כל קשר שהוא בין טוען, חוקר ותובע לבין שופט גם בעניינים המנהליים".

הפופולריים