בפעם השלישית: האסיר יונתן היילו הגיש לנשיא בקשה לחנינה

יונתן היילו הגיש לנשיא בקשה נוספת לחנינה
היילו, שהרג את האיש שאנס אותו, הגיש את הבקשה לאור מתווה החנינות לרגל חגיגות ה-70 למדינה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יונתן היילו, בבית המשפט העליון
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

האסיר יונתן היילו, שהרג את האיש שאנס אותו, הגיש היום (רביעי) בקשת חנינה נוספת לנשיא המדינה ראובן ריבלין. את בקשת החנינה השלישית הגיש היילו לאור מתווה חנינות עליו הוכרז לרגל חגיגות שנת ה-70 לישראל. בבקשה נכתב כי היא הוגשה בעקבות דחיית בקשתו של היילו לקיצור שליש מעונשו על ידי ועדת השחרורים ולאור הליך טיפולי נוסף שעבר.

בשבוע שעבר ערער היילו על ההחלטה שלא לקצר את מאסרו. בערעור נכתב כי הוא "עבר מסע ייסורים שהסלים מאירוע לאירוע. המנוח עקר מהשורש את כל תכולת נשמתו".

היילו נושא עונש של 12 שנות מאסר, וסיים לרצות כשש מתוכן. בשנה שעברה החליט הנשיא לקצר את עונשו, אך הפרקליטות התנגדה לשחרורו המוקדם. ועדת השחרורים דחתה את בקשתו של היילו לשחרור מוקדם, בנימוק כי עליו להשלים את ההליך השיקומי בין כותלי הכלא.

בדצמבר 2016, דחה ריבלין את בקשת החנינה של היילו שהגישו 65 חברי כנסת בשמו. הנשיא כתב אז כי בקשת החנינה אינה ערכאת ערעור נוספת להחלטת בית המשפט, אך הוסיף כי בעתיד "ניתן יהיה לשקול את הבקשה, תוך מתן משקל נכבד לתהליך שיקומו בשירות בתי הסוהר".

ב-2013, גזר בית המשפט המחוזי בלוד גזר על היילו 20 שנות מאסר בגין רצח ירון איילין, העבריין שהיילו הרג ב-2010. בשנה שעברה הפחית בית המשפט העליון את העונש ל-12 שנות מאסר וסעיף הרצח הומר בהריגה. השופטים הסכימו פה אחד כי היילו אמנם לא פעל מתוך הגנה עצמית, אך איילין התגרה בו באופן מתמשך. גם בבית המשפט המחוזי הסכימו הצדדים שהיילו היה קורבן לאלימות מינית. 

הפופולריים