נסגר התיק נגד בכיר בשב"כ שנחשד בעבירות מין

מח"ש סגרה תיק נגד בכיר שב"כ שנחשד בעבירות מין
במח"ש לא הצליחו לגבש תשתית ראייתית נגד הבכיר, שנחשד באונס ומעשים מגונים של בכירה בארגון. בחקירה עלה חשש שהתלונה נבעה מ"שיקולים זרים". נגד שני בכירים נוספים, שעליהם הוגשה תלונה, כלל לא נפתחה חקירה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המחלקה לחקירות שוטרים
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) הודיעה היום (רביעי) כי החליטה לא להעמיד לדין בכיר בשב"כ, לאחר תלונה על עבירות מין שהגישה נגדו עובדת בכירה בארגון בנובמבר 2017. לטענת מח"ש, לא התגבשה תשתית ראייתית להעמדת החשוד לדין פלילי. הוחלט כי חומר החקירה יועבר לנציבות שירות המדינה כדי שתבחן אם החשוד עבר עבירת משמעת.

המתלוננת הגישה תלונה נגד שני בכירים נוספים, נגדם לא נפתחה חקירה כלל. לטענת המתלוננת, השלושה ביצעו בה עבירות מין, כל אחד בנפרד, באירועים שונים בין 2013 ל-2016. לדברי מח"ש, המתלוננת הגישה את תלונתה רק לאחר שהוגש נגדה ונגד עובד נוסף בשירות כתב אישום בגין עבירות גניבה בידי עובד ציבור וזיוף, וההליך בעניינם מתנהל בבית המשפט. עוד הוסיפו כי תלונתה נגד הבכירים העלתה חשש כי היא נובעת משיקולים זרים.

"לאחר בירור עם המתלוננת וגביית גרסתה, הוחלט על פתיחה בחקירה פלילית נגד אחד החשודים, בחשד לעבירת אונס ומעשים מגונים באחד ממתקני השירות", מסרו במח"ש. "באשר לנילונים הנוספים, הוחלט להעביר גם את התלונה בעניינם לבחינה משמעתית בנציבות שירות המדינה. נציין כי ההחלטה התקבלה לאחר שהובאה בפני בא כוחה של המתלוננת ולאחר שהוסבר לה כי בהתאם להוראות הדין עומדת בפנייה האפשרות לערער על ההחלטה".

צו איסור פרסום הוטל על כל פרטי הפרשה, וכן איסור פרסום כל פרט שעלול לזהות את המתלוננת והחשודים בתיק.

הפופולריים