פרשת המסרונים: השופטת פוזננסקי-כץ הורשעה במסגרת הסדר טיעון

פרשת המסרונים: פוזננסקי-כץ הורשעה בהסדר טיעון
השופטת שתיאמה הארכות מעצר בתיק בזק הורשעה בעבירת משמעת של התנהגות בלתי הולמת והפרת כללי האתיקה. בתביעה דורשים שתושעה לשנה ולא תדון עוד בתיקים פליליים, אך מטעמה מבקשים תקופה קצרה יותר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השופטת רונית פוזננסקי-כץ
צילום: צילום: אתר בתי המשפט

בית הדין המשמעתי לשופטים הרשיע היום (ראשון) את השופטת רונית פוזננסקי-כץ בעבירת משמעת של התנהגות באופן שאינו הולם את מעמדו של שופט בישראל, וכן בהפרה של כללי האתיקה לשופטים. פוזננסקי -כץ הורשעה על פי הודאתה, במסגרת הסדר טיעון. 

על פי העובדות בהן הודתה, ניהלה השופטת התכתבויות שונות שלא ראוי היה לקיימן בין נציג התביעה לבין השופטת שדנה בהליך. התביעה מבקשת השעיה של שנה וכי השופטת לא תשוב לדון בתיקים פליליים. 

מטעמה של השופטת מבקשים תקופה קצרה בהרבה וכן לכלול את ההשעיה עד כה. הצדדים השמיעו את טיעוניהם בפני הרכב בית הדין, וגזר הדין יינתן במועד אחר.

לפי חוק בתי המשפט, השעיה אינה חלק מאמצעי הענישה שבית הדין רשאי להטיל. אפשרות להשעיה מופיעה בחוק יסוד: השפיטה, שם נכתב שנשיא בית המשפט העליון יכול להטיל השעיה במקרה של חקירה או כתב אישום.

שמה של פוזננסקי-כץ, שכיהנה כשופטת המעצרים בתיק בזק בבית המשפט בתל אביב, עלה לכותרות לאחר שפורסם כי תיאמה לכאורה את הארכות המעצר של חשודים בפרשה עם נציג הרשות לניירות ערך בתיק, עו"ד ערן שחם-שביט,

הפופולריים