אישום נגד צעיר מיפו: הצטרף לדאעש ותכנן לפגוע בחיילים

צעיר מיפו נאשם: הצטרף לדאעש ותכנן פיגוע בקריה
קאמל אבו עמארה, בן 19 מיפו, נאשם במגע עם סוכן חוץ וחברות ופעילות בארגון טרור. הצעיר נשבע אמונים לדאעש ופעל לגייס לארגון תומכים נוספים. על פי כתב האישום, הוא תכנן לבצע פיגוע נגד חיילים מחוץ לקריה - באמצעות חגורת נפץ או בירי מרכב נוסע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הקריה בתל אביב
צילום: צילום: משה שי, פלאש 90

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום (רביעי) כתב אישום לבית המשפט המחוזי בעיר נגד קאמל אבו עמארה, בן 19 מיפו, בגין מגע עם סוכן חוץ וחברות ופעילות בארגון טרור. מכתב האישום עולה כי הוא הביע נכונות בפומבי לבצע פיגוע נגד חיילים סמוך לבסיס הקריה בתל אביב, באמצעות חגורת נפץ או באמצעות ירי מרכב נוסע.

לפי כתב האישום, אבו עמארה קיים מגע מתמשך עם סוכני חוץ, תומכי וחברי ארגון דעאש, וכן הצטרף בעצמו לארגון באמצעות שליחת סרטון שבועת אמונים. בנוסף, פעל נמרצות לטובת הארגון ולקידום מטרותיו ובניסיון לגייס תומכים נוספים לארגון.

בבקשת המעצר עד תום ההליכים נגד הנאשם נכתב כי "מעשיו של המשיב, המדברים בעד עצמם, מבססים באופן ברור ומובהק עילת מעצר של מסוכנות לביטחון המדינה ולביטחון הציבור".

לפני כשלושה חודשים נעצר חסן שיך יוסף, תושב טייבה בן 26, בחשד שתכנן לבצע פיגועים במוקדים שונים בארץ בהשראת דאעש. יוסף נעצר בפעילות משותפת עם המשטרה בגין תמיכה בארגון, ועל פי כתב האישום שהוגש נגדו, תכנן את הפיגועים כנקמה על הצבת המגנומטרים בכניסה להר הבית בחודש יולי האחרון.

הפופולריים