הפרקליטות צפויה לסגור את התלונה של ריטמן נגד מח"ש

הפרקליטות צפויה לסגור את תלונת ריטמן נגד מח"ש
הניצב הגיש את התלונה בעקבות הקלטות שפורסמו בחדשות השבת שבהן נשמע חוקר משוחח עם המתלוננת טרם הגשת התלונה - ואומר לה שבכירי אגף החקירות מנסים לתפור לה תיק
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ריטמן, ב-2016
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הפרקליטות צפויה לסגור בקרוב את תלונתו של ניצב רוני ריטמן שטען שחקירתו במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) זוהמה – כך פורסם הערב (שבת) לראשונה בחדשות השבת בכאן 11.

ריטמן הגיש את התלונה בין היתר בעקבות הקלטות שפורסמו בכאן חדשות ובה נשמע חוקר מח"ש משוחח עם המתלוננת טרם הגשת התלונה - ואומר לה שבכירי אגף החקירות מנסים לתפור לה תיק. ריטמן טען כי הדבר מראה על הטיה מובהקת של מח"ש, בין היתר כי הדברים שהשמיעו לה הציגו תמונה כוזבת.


בתוך כך, מחלוקות קשות בין השר לביטחון הפנים גלעד ארדן למפכ"ל רוני אלשיך על התפקיד הבא של ריטמן מעכבים את מינויו של האחרון לתפקיד חדש. המדינה הצהירה לבג"ץ שריטמן לא יקודם בתפקיד הבא - אולם יש מחלוקת איזה תפקיד מהווה קידום. המפכ"ל מעוניין למנות את ריטמן לתפקיד מטה בתקן ניצב, למשל ראש אגף – אך השר מתנגד לכך. ריטמן נאלץ לעזוב את תפקידו בתחילת החודש בעקבות עתירה שהגישה נגדו לבג"ץ קצינת המשטרה המתלוננת צ'. לפני שנתיים נפתח נגד ריטמן תיק במח"ש לאחר שהקצינה צ' העידה כי השמיע בפניה אמירות מיניות, ואף ניסה לנשקה בכוח באירוע יחידתית בהר חוצבים.

היועץ המשפטי לממשלה דאז יהודה וינשטיין החליט לסגור את התיק מחוסר ראיות, והמפכ"ל השיב את ריטמן לתפקידו. אלא שבג"ץ קבע כי לנוכח חומר הראיות בתיק על המפכ"ל לקבל החלטה אחרת. בעקבות פסיקת בג"ץ החליט ריטמן לפרוש מתפקידו כמפקד להב 433, ואילו כאמור המפכ"ל תכנן למנותו לתפקיד ניצב אחר.

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל נמצאת בתחילתו של תהליך סבב מינויים של כלל הניצבים והקצונה הבכירה. לכשיתקבלו החלטות בנוגע לסבב המינויים נודיע כמקובל לציבור.

הפופולריים