ניסו שחם זוכה מרוב עבירות המין שיוחסו לו: "ההר הוליד עכבר"

דרמה במשפט ניסו שחם: זוכה מרוב עבירות המין
ביהמ"ש הרשיע את הניצב בדימוס במעשה מגונה, אך זיכה אותו מעבירות מין נוספות ומעבירות של הפרת אמונים. השופט מתח ביקורת על מח"ש: "שרטטה תמונה שונה מהראיות". שחם: "6 שנים של אישומים הזויים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניצב בדימוס ניסו שחם
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בית המשפט המחוזי בתל אביב הרשיע היום (שלישי) את ניצב בדימוס ניסו שחם במעשה מגונה. לצד זאת, שחם זוכה מרוב העבירות שיוחסו לו בכתב האישום, בין השאר עבירות מין נוספות ועבירות של הפרת אמונים.

ניצב בדימוס ניסו שחם בבית המשפט עם משפחתו:


השופט בני שגיא מתח ביקורת על מח"ש על כך ש"שרטטה תמונה אחרת מתמונת הראיות". כשנימק את זיכויו של שחם מהפרת אמונים, אמר השופט שגיא: "לא השתכנעתי ששחם קידם ושיפר את תנאי השוטרות הזוטרות שאיתן ניהל יחסים על אף פערי הדרגות ביניהם".

על האופן שבו נחקרו השוטרות והלחץ שהופעל עליהן, אמר השופט: "הייתה חציית גבולות באופן שבו נחקרו השוטרות, אך השופט מבקש שלא להעביר ביקורת על כך, כתוצאה מהתנהלות החוקרים בתיק והצהרת מח"ש כי העניין טופל והופקו לקחים".

כתב האישום נגד שחם, ששימש בעבר כמפקד מחוז ירושלים, הוגש לפני יותר מ-4 שנים, וכלל גם עבירה של הטרדה מינית ועבירות של הפרת אמונים. בעבר סירב הניצב בדימוס להגיע להסדר טיעון בפרשה.

עוד לפני מתן פסק הדין, אמר היום שחם לכאן חדשות: "אם לא אזוכה אלך עד הסוף. זה לא סוף פסוק". לאחר שהסתיים הדיון אמר: "ההר הוליד עכבר. סיפור ניסו שחם – בו טענו שעשרות צפויות להתלונן, לא היה ולא נברא. אלו היו שש שנים של אישומים הזויים, שלא הייתה להם אחיזה במציאות. לא יודע אם מח"ש סימנו אותנו". גם לאחר פסק הדין אמר שחם: "אמשיך להילחם. זה לא סוף פסוק".

ניצב בדימוס ניסו שחם לאחר פסק הדין:


פרקליטו של שחם אמר בתגובה לפסק הדין: "הסתבר שכמעט ואין עבירות מין בנמצא. בית המשפט כינה את כתב האישום כתזה חדשנית, והיא לא החזיקה. אנחנו מדברים על קשרים אינטימיים שלא עברו את הרף הפלילי. אנו לא ממעיטים ערך בהרשעה במעשה מגונה, אך מה שהחל בעבירות מין חמורות, הסתיים בנשיקה אחת. אנחנו נלמד את פסק הדין, ואני מעריך שנבקש אי הרשעה".

עו״ד רונן יצחק מהמחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה אמר: ״בית המשפט הרשיע היום את ניצב בדימוס ניסו שחם בעבירת מעשה מגונה בשוטרת זוטרה, תוך שהדגיש את פער התפקידים והדרגות ואת חומרת מעשיו של מפקד בכיר ונערץ, הבוחר לנשק שוטרת צעירה הזקוקה לעזרתו. הפרקליטות תלמד את הכרעת הדין ותשקול צעדיה בהתאם".

הפופולריים