ביהמ"ש העליון סירב לפרסם פרטי נאשם בעבירות מין בקטין

ביהמ"ש העליון סרב לפרסם פרטי נאשם בעבירות מין
נגד הנאשם, תושב מרכז הארץ, הוגש לפני כשלושה חודשים כתב אישום בין היתר בגין מעשי סדום, ניסיון למעשי סדום, מעשים מגונים, ושתי עבירות של מכירת אלכוהול לקטין ולחברו. ההחלטה, שהתקבלה "לשם הגנה על ביטחונו", עומדת בניגוד לעמדת בית המשפט המחוזי והפרקליטות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שופט בית המשפט העליון עוזי פוגלמן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בית המשפט העליון סרב לפרסם פרטים של נאשם בעבירות מין חמורות בקטין - כך פורסם הבוקר (שני) בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב'. מדובר בהחלטה חריגה ביותר, שהתקבלה, לפי בית המשפט,"לשם הגנה על ביטחונו" של הנאשם.

לפני כשלושה חודשים הוגש לבית המשפט המחוזי בלוד כתב אישום חמור בגין עבירות מין קשות שביצע נאשם, תושב מרכז הארץ, בקטין בן 14. מכתב האישום עולה כי הנאשם ניצל את מצבו של הקטין תוך שהוא רוכש עבורו משקאות אלכוהוליים ומבצע בו את זממו. הוא נאשם בין היתר במעשי סדום, ניסיון למעשי סדום, מעשים מגונים, ושתי עבירות של מכירת אלכוהול לקטין ולחברו.

בשבוע שעבר קיבל שופט בית המשפט העליון עוזי פוגלמן את ערעורו של הנאשם, ונעתר לבקשתו לאיסור פרסום פרטיו המזוהים. זאת, בניגוד לעמדת בית המשפט המחוזי ועמדת הפרקליטות, שהתנגדו נחרצות לבקשות וסברו כי עניינו של הנאשם לא מצדיק חריגה מהכלל וכן לא הוכח כי הפרסום יביא לאובדנות הנאשם.

בית המשפט העליון נימק את החלטתו: "לאחר שעיינתי במסמכים שצירף הנאשם, ובמיוחד בסיכום השחרור מבית החולים 'שלוותה' - שנחתם בהמלצה שהנאשם ישהה תחת השגחה צמודה, נוכח מחשבות אובדניות - אני סבור כי יש מקום להורות על איסור פרטיו לשם הגנה על ביטחונו".

פרקליטו של הנאשם, עו"ד מור עטיה, הסביר את ההחלטה: "מדובר בהחלטה מאוד חריגה. למרות כתב אישום חמור שמייחס למרשי עבירות מין קשות ביותר בקטין בן 14, בית המשפט העליון קיבל את העתירה שלנו ושם את הדגש דווקא על מצבו הנפשי של מרשי".

הפופולריים