15 שנות מאסר לישראלי שהרג פלסטיני ונמלט מהארץ לברזיל

15 וחצי שנות מאסר לישראלי שהרג פלסטיני ונמלט
יהושע אליצור הוסגר לישראל 13 שנים אחרי שהורשע שהרג ביריה את צאיל א-שתיה בשומרון. נוסף על כך הוא יפצה את משפחת ההרוג בסכום של 200 אלף שקלים. השופט: "קטילת חיי אדם ללא תכלית"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יהושע אליצור לאחר הסגרתו לישראל
צילום: צילום: פלאש 90

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר (רביעי) 15 שנות מאסר וחצי על יהושע אליצור, תושב איתמר שהורשע לפני 13 שנה בהריגת פלסטיני ונמלט מהארץ לברזיל.

בספטמבר 2004 נהג אליצור במכונית ממחסום בית פוריק לכיוון אלון מורה שבשומרון. באותה עת הסיע צאיל א-שתיה שבעה נוסעים בטרנזיט שבו נהג. אליצור עצר את מכוניתו ליד מכוניתו של א-שתיה ויצא ממנה כשהוא אוחז בידו רובה M-16 טעון במחסנית מלאה. הוא הורה לא-שתיה לעצור, כשהוא מכוון את קנה הרובה לעברו. לאחר מכן ירה בכיוונו ירייה אחת, ממרחק של מטר או שניים והרגו.

אליצור טען כי ירה מתוך הגנה עצמית, אולם בית המשפט דחה את טענותיו וקבע כי לא א-שתיה לא איים עליו אלא התקרב אליו כשנהג במשאיתו. הוא הורשע בהריגה ולאחר הכרעת הדין נמלט מהארץ לברזיל. לפני כשנה נעצר שם ולאחר תהליך הסגרה ממושך הוחזר לישראל. השופט צבי גורפינקל אמר בהכרעתו כי מדובר בקטילת חיי אדם ללא תכלית וגזר עליו 15 וחצי שנות מאסר ופיצוי של 200 אלף שקלים למשפחתו של א-שתיה.

הפופולריים