הבכיר ברשות המקומית החשוד בקבלת שוחד - ראש עיריית חדרה צבי גנדלמן

ראש העיר החשוד בקבלת שוחד - צבי גנדלמן מחדרה
על פי החשד גנדלמן, שנעצר הבוקר, קידם עניינים של קבלן בתמורה לשוחד. המשטרה תבקש להאריך את מעצרו שלו ושל חשודים נוספים. עורך דינו אמר לכאן רשת ב': "האוטומטיות של מעצר ויצירת הדהוד תקשורתי - לא בהכרח נכונות לנו כחברה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש עיריית חדרה, צבי גנדלמן
צילום: צילום: דף הפייסבוק של צבי גנדלמן

הבכיר ברשות המקומית שנעצר היום (שני) בחשד לקבלת שוחד, הוא ראש עיריית חדרה, צבי גנדלמן. על פי החשד, הוא קידם עניינים של קבלן בתמורה לשוחד.

בנוסף לגנדלמן, הבוקר נעצרו לחקירה באזהרה גם נהג, ראש לשכה וקבלן מוכר שהיה בעבר בכיר בעירייה לחקירה באזהרה בחשד לשחיתות. שני חשודים נוספים עוכבו בחשד למעורבות בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, עבירות מס וכן עבירות נוספות. 

עורך דינו של גנדלמן, ליאור אפשטיין, התראיין היום לתכנית "בחצי היום" עם אסתי פרז בכאן רשת ב', ואמר כי "חובה לחקור וחובה לבדוק", אך עם זאת, טען כי "האוטומטיות של מעצר ויצירת הדהוד תקשורתי לא בהכרח נכונות לנו כחברה".

"שום אדם אינו מעל החוק", אמר גנדלמן, "השאלה הקשה היא טיב המכשירים והכלים של חקירה. כרגע כל פרסום הוא מידע מחושב וקמצני, בין שהוא מגיע מהסניגור, הדוברות החקירתית או מעיתונאים". אפשטיין הוסיף כי "במקום שהתשובה תלויה בניתוח משפטי, לא בטוח שמעצר הוא כלי שמשרת פתרון נכון לציבור. אזרחי המדינה ותושבי העיר הם בעלי המניות האמיתיים וכלפיהם חלה החובה, ולהם הסמכות לבחור ולהחליט".

ממפלגת "יש עתיד" נמסר בתגובה למעצרו של ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן, המשתייך למפלגה, כי "הנוהל ביש עתיד חד וברור - איש ציבור שנפתחה נגדו חקירה פלילית ישעה את עצמו מכל תפקידיו באופן מיידי וחברותו במפלגה תופסק עד לבירור העניין. אנחנו מקווים שהחשדות יתבררו כשווא".

הפופולריים