פרשת המסרונים: נחתם הסדר טיעון עם החוקר המעורב מהרשות לניירות ערך

הסדר טיעון עם החוקר המעורב בפרשת המסרונים
פרסום ראשון: נציבות שירות המדינה חתמה על הסדר משמעתי עם עורך הדין ערן שחם שביט, שהחליף מסרונים שאינם ראויים עם השופטת פוזננסקי-כץ, והוא ישוב לעבודתו ברשות לניירות ערך
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום:

הסדר טיעון נחתם היום (שלישי) עם חוקר הרשות לניירות ערך, עורך הדין ערן שחם שביט, שהחליף מסרונים עם השופטת רונית פוזננסקי כץ, במה שמכונה פרשת המסרונים. כך נודע לכאן חדשות. מדובר בהסדר משמעתי, שנחתם עם נציבות שירות המדינה, ובמסגרתו ישוב מחר שחם שביט לעבודתו כעורך דין ברשות לניירות ערך, אך לא לתפקידו הקודם כיועץ המשפטי של מחלקת החקירות.

בשבועות האחרונים ניהל בא כוחו של עו"ד שחם שביט, עו״ד עודד סבוראי, מגעים להסדר טיעון מול הממונה על המשמעת בנציבות שירות המדינה, עו״ד גיא דוד. במסגרת הסדר הטיעון, נקבע כי שחם שביט יינזף נזיפה חמורה ויורד בדרה אחת למשך שנה אחת.

עוד נקבע כי הוא ישוב לעבודתו אך ישמש במשך תשעה חודשים כעורך דין במחלקת החקירות של הרשות לניירות ערך. רק בתום תקופה זו, יוכל לשוב לתפקידו הקודם כיועץ המשפטי של מחלקת החקירות ברשות ולייצג את הרשות בערכאות משפטיות. הצדדים סיכמו עוד, כי ניתן יהיה לשקול הקלה נוספת עם שחם שביט, במקרה שיבקש זאת לאחר גזר דינה המשמעתי של השופטת פוזננסקי-כץ.

עו״ד עודד סבוראי אמר לאחר החתימה על הסדר הטיעון כי חומרי החקירה, לרבות תכתובות הווטסאפ המלאות, שכנעו את הנציבות ואת פרקליטות המדינה, שקיים פער משמעותי בין האופן בו הצטיירו הדברים בתקשורת לבין מה שקרה במציאות. "להשקפתנו, בבסיס ההסדר עומדת ההבנה, כי עו"ד שחם שביט הינו עובד מדינה מסור וערכי, שלצד חתירתו לקיים חקירות ביעילות, העניק תשומת לב מיוחדת לזכויות הנחקרים".

מחר צפוי להתקיים דיון בעניינה של השופטת פוזננסקי-כץ. במסגרתו ייבחן שוב עונש ההשעיה שניתן לה נוכח הספק בסמכות בית הדין להשעות שופט בנסיבות אלה, אף על פי ששני הצדדים הסכימו לו. המדינה התבקשה להביע עמדתה באפשרות להעניש את השופטת בדרך אחרת.

לפני כשלושה שבועות הרשיע בית הדין המשמעתי לשופטים את השופטת רונית פוזננסקי-כץ, שהייתה שופטת המעצרים בתיק בזק בבית המשפט בתל אביב, בעבירת משמעת של התנהגות באופן שאינו הולם את מעמדו של שופט בישראל, וכן בהפרה של כללי האתיקה לשופטים. היא הורשעה על פי הודאתה, במסגרת הסדר טיעון. פוזננסקי-כץ הודתה כי ניהלה התכתבויות שונות שלא ראוי היה לקיימן עם  נציג הרשות לניירות ערך בתיק, עו"ד ערן שחם-שביט. זאת לאחר הפרסום כי תיאמה עמו לכאורה את הארכות המעצר של חשודים בפרשה. 

הפופולריים