הקבלן בפרשת השחיתות בחדרה - סגן ראש העיר לשעבר

הקבלן החשוד בשחיתות - סגן ראש העיר חדרה לשעבר
סמי לוי חשוד במתן שוחד בחירות וכי שימש גורם משמעותי בקמפיין הבחירות של ראש העיר, צבי גנדלמן, בתמורה להטבות נדל"ניות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בניין עיריית חדרה
צילום: צילום: דף הפייסבוק של עיריית חדרה

היום (שלישי) הותר לפרסום כי הקבלן החשוד בפרשת החשד לשחיתות בחדרה הוא סמי לוי, לשעבר סגן ראש העירייה. לוי חשוד בשוחד בחירות וכי שימש כגורם משמעותי בקמפיין הבחירות של ראש העיר, צבי גנדלמן, בתמורה להטבות נדל"ניות.

לוי כבר נחקר בעבר בפרשה בה היה חשוד ראש העיר הקודם והתיק נגדו נסגר. ב-2011 הורשע בהסדר טיעון בעבירות מין, מרמה והפרת אמונים, ושימוש לרעה בכח המשרה, ונגזרו עליו חצי שנות עבודות שירות. 

פרקליטו של לוי, עו"ד מירון רוזנטל, אמר על החשדות נגדו בפרשת החשד לשחיתות בחרדה: ״לאחר ששקלנו את צעדנו ואת הסיכוי להצלחת הערר, הגענו להחלטה שלא להגיש ערר בכל הקשור לפרסום שמו של מרשי".

אתמול האריך בית משפט השלום בראשון לציון את מעצרו של גנדלמן בשבעה ימים. הוא חשוד בעבירות שוחד בחירות, קבלת דבר במרמה, סיוע לקבלת דבר מרמה  והפרת אמונים. כמו כן, הוארך מעצרם של שני חשודים נוספים - ראש לשכת ראש העיר, אורלי נגר, וסגן ראש העיר לשעבר סמי לוי.

עורך הדין ליאור אפשטיין, המייצג את גנדלמן, ציין בדיון את מועד הבחירות הקרב והגיש לבית המשפט זיכוי מקובלנה פלילית שהגישה נגדו חברת מועצה. השופט גיא אבנון אמר בתגובה כי אם הוא היה חושב שמדובר בחומרים הנובעים מאנשים שלא מרוצים מתפקוד ראש העיר, הוא לא היה מגיע להארכת מעצר.

אפשטיין התראיין אתמול לתכנית "בחצי היום" בהגשת אסתי פרז בכאן רשת ב', ואמר כי "חובה לחקור וחובה לבדוק", אך עם זאת, טען כי "האוטומטיות של מעצר ויצירת הדהוד תקשורתי לא בהכרח נכונות לנו כחברה".

"שום אדם אינו מעל החוק", אמר גנדלמן, "השאלה הקשה היא טיב המכשירים והכלים של חקירה. כרגע כל פרסום הוא מידע מחושב וקמצני, בין שהוא מגיע מהסניגור, הדוברות החקירתית או מעיתונאים". אפשטיין הוסיף כי "במקום שהתשובה תלויה בניתוח משפטי, לא בטוח שמעצר הוא כלי שמשרת פתרון נכון לציבור. אזרחי המדינה ותושבי העיר הם בעלי המניות האמיתיים וכלפיהם חלה החובה, ולהם הסמכות לבחור ולהחליט".

ממפלגת "יש עתיד" נמסר בתגובה למעצרו של ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן, המשתייך למפלגה, כי "הנוהל ביש עתיד חד וברור - איש ציבור שנפתחה נגדו חקירה פלילית ישעה את עצמו מכל תפקידיו באופן מיידי וחברותו במפלגה תופסק עד לבירור העניין. אנחנו מקווים שהחשדות יתבררו כשווא".

הפופולריים