הסייעת מפתח תקווה הואשמה בהריגה: "התעללה בתינוקות כדבר שבשגרה"

הסייעת מגן הילדים בפתח תקווה הואשמה בהריגה
בכתב האישום נגד אינה סקיבנקו בת ה-23, מוזכרים 15 מקרים של פגיעה פיזית קשה בתינוקות. היא הואשמה בהריגתה של יסמין וינטה בת השנה, ובסדרת התעללויות שכללה טלטולים, בעיטות, הטחות על הרצפה וגרירות. היא אף הניחה שמיכות על ראשיהם וגופם של התינוקות, במטרה להקשות עליהם לנשום ולזוז
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המעון בו עבדה הנאשמת
צילום:

כתב אישום הוגש היום (שני) נגד אינה סקיבנקו, הסייעת בגן הילדים בפתח תקווה בת ה-23, שנאשמת בהריגת את יסמין וינטה. היא מואשמת בהריגה וכמה עבירות של התעללות בחסר ישע על ידי אחראי. בכתב האישום נכתב כי היא "התעללה בתינוקות כדבר שבשגרה, בעטה בהם והטיחה על הרצפה". הפרקליטות תבקש את המשך מעצרה של הנאשמת עד לתום הליכים המשפטיים כנגדה.


אמה של הפעוטה, דורינה וינטה, הגיבה לאחר הדיון בבית המשפט, בו פגשה את סקיבנקו ואמרה: "היא לא הסתכלה עלי, אולי היא מפחדת. אני מתכוונת להלחם לא אוותר".

לפי כתב האישום הנאשמת טיפלה בקבוצת תינוקות בגילאי שלושה חודשים עד שנה וחצי. היא התעללה בהן בכך שאחזה בהם בכוח בזרוע, טלטלה אותם באוויר, בעטה בהם, הטיחה אותם בחוזקה אל הרצפה, גררה אותם בכוח, הניחה שמיכות על ראשם וגופם תוך שהיא מקשה עליהם לזוז ולנשום ואירועים נוספים. היא הואשמה ב-15 מקרים של התעללות.

בנוגע להריגתה של של יסמין וינטה נכתב כי "באחד המקרים אחזה הנאשמת בתינוקת, הטיחה אותה למזרון, כיסתה אותה ותינוק נוסף בשמיכה עבה ועטפה את השמיכה סביב ראשה וצווארה של התינוקת. הנאשמת נשכבה עליהם עם פלג גופה העליון במשך דקות ארוכות, תוך שהיא צופה במכשיר הטלפון הנייד שלה ומתעלמת מפרפורי רגליה של התינוקת וההתדרדרות במצבה. בעקבות מעשיה נגרם מותה". 

באחד מהמקרים, הידקה הסייעת את השמיכה סביב ראשו וגופו של תינוק תוך שהיא מונעת ממנו יכולת לזוז ולנשום.​ במקרה אחר בעטה בישבנה של תינוקת בגן הילדים.​ בנוסף לכך, אחזה בידה של תינוקת, הרימה אותה באוויר, טלטלה אותה, והטיחה אותה על המזרון. בהמשך אחזה הנאשמת בידה של התינוקת וגררה אותה בכוח בחדר בגן.​

הפופולריים