תיק 2000: ח"כ איתן כבל זומן לחקירה נוספת

תיק 2000: ח"כ איתן כבל זומן לחקירה נוספת
בחודש שעבר חשף פרשננו מרדכי גילת כי הקלטות חדשות שהביא עד המדינה ניר חפץ, יובילו לחקירה נוספת של כבל לאחר שבגרסתו נמצאו בעיות אמינות. ראש הממשלה נתניהו וח"כ ציפי לבני צפויים להיחקר גם הם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ איתן כבל
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חבר הכנסת איתן כבל זומן לחקירה נוספת במסגרת תיק 2000 ביום חמישי הקרוב. בחודש שעבר חשף פרשננו מרדכי גילת כי עד המדינה ניר חפץ הביא הקלטות חדשות הנוגעות לפרשה, בעקבותיהן צפויה חקירה נוספת של כבל, לאחר שבגרסתו נמצאו בעיות אמינות, ושל ראש הממשלה בנימין נתניהו. גם חברת הכנסת ציפי לבני צפויה להעיד בתיק.


כבל נחקר באזהרה לפני כחמישה חודשים ביחידת להב 433 של המשטרה במסגרת הפרשה שבמרכזה החשד כי ראש הממשלה בנימין נתניהו רקם תכנית עם מו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס, להגבלת תפוצת העיתון המתחרה "ישראל היום", תמורת סיקור אוהד בידיעות אחרונות.

אז הגיב כבל על חקירתו וצייץ בטוויטר: "נחקרתי היום קצרות במסגרת פרשת ״ביבי - מוזס״, המוכרת כתיק 2000. השבתי לכל מה שנשאלתי ואני סומך על רשויות החוק. כמו תמיד פעלתי כחוק ואני מציע להתאזר בסבלנות עד השלמת החקירה". לדבריו, הוא נחקר במשך כשעה ו-45 דקות. 


בחודש שעבר אמר גורם בכיר באכיפת החוק כי השלמות החקירה בתיקי 1000 ו-2000 לא הביאו לחידוש משמעותי בנוגע לנתניהו, מעבר למה שכבר קיים. הטענות שהעלה חפץ בעדותו באשר לאנשי עסקים נוספים שהעבירו טובות הנאה לראש הממשלה, לא הפכו לחקירה חדשה או הביאו חשודים חדשים.

חקירת תיק 2000 מתנהלת סביב החשד כי קודמה הצעת חוק בכנסת שתגביל את תפוצתו של העיתון המתחרה של ידיעות אחרונות, ישראל היום. נתניהו חשוד בפרשה, ונחקר כמה פעמים בחשד שניהל מגעים עם מוזס בנוגע לקידום החוק בתמורה לסיקור חיובי. ח"כ כבל מסר עדות בפרשה כבר לפני כשנה וחצי.

הפופולריים