תיק 2000: ח"כ איתן כבל כבל ונוני מוזס נחקרו במשטרה

תיק 2000: ח"כ כבל ונוני מוזס נחקרו במשטרה
הח"כ מהמחנה הציוני ומו"ל "ידיעות אחרונות" נחקרו במקביל, בפרשה שבה מעורב גם רה"מ נתניהו. חקירתו של כבל ארכה כארבע שעות ושל מוזס הסתיימה לאחר כשש שעות. לאחרונה התקבל מידע חדש ומשמעותי בתיק מעד המדינה עם ניר חפץ, המחזק את החשדות נגד נתניהו ומוזס
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ איתן כבל ונוני מוזס
צילום: צילום: רועי אלימה, פלאש 90

יוזם חוק ישראל היום, ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) ומו"ל "ידיעות אחרונות", נוני מוזס, נחקרו היום (חמישי) במשטרה, בחשד למעורבותם בתיק 2000, שבו חשוד גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו. חקירתם של השניים החלה בשעה 10:00 ונערכה במקביל, כשחקירתו של כבל הסתיימה לאחר ארבע שעות, ומוזס סיים את חקירתו לאחר כשש שעות. 

ח"כ כבל חשוד כי בדומה לנתניהו, סיכם עם מוזס קידום חוק לפגיעה בעיתון המתחרה "ישראל היום" בתמורה לסיקור מלטף. באחרונה התקבל מידע חדש ומתשמעותי בתיק, בעיקר כתוצאה מחתימת הסכם עד המדינה עם ניר חפץ, המחזק את החשדות נגד נתניהו ומוזס. המידע הזה מוביל גם למעורב נוסף, שצפוי בקרוב להעיד.

בחודש שעבר נחשף ב"כאן חדשות" כי חפץ סיפק הקלטות חדשות הנוגעות לפרשה, בעקבותיהן צפויה חקירה נוספת של כבל, לאחר שבגרסתו נמצאו בעיות אמינות, ושל נתניהו. גם חברת הכנסת ציפי לבני צפויה להעיד בתיק.

לפני כחמישה חודשים נחקר כבל באזהרה ביחידת להב 433 של המשטרה במסגרת הפרשה. אז הגיב כבל על חקירתו: "נחקרתי היום קצרות במסגרת פרשת ״ביבי - מוזס״, המוכרת כתיק 2000. השבתי לכל מה שנשאלתי ואני סומך על רשויות החוק. כמו תמיד פעלתי כחוק ואני מציע להתאזר בסבלנות עד השלמת החקירה". לדבריו, הוא נחקר במשך כשעה ו-45 דקות.

בחודש שעבר אמר גורם בכיר באכיפת החוק כי השלמות החקירה בתיקי 1000 ו-2000 לא הביאו לחידוש משמעותי בנוגע לנתניהו, מעבר למה שכבר קיים. הטענות שהעלה חפץ בעדותו באשר לאנשי עסקים נוספים שהעבירו טובות הנאה לראש הממשלה, לא הפכו לחקירה חדשה או הביאו חשודים חדשים.

חקירת תיק 2000 מתנהלת סביב החשד כי קודמה הצעת חוק בכנסת שתגביל את תפוצתו של העיתון "ישראל היום". נתניהו חשוד בפרשה, ונחקר כמה פעמים בחשד שניהל מגעים עם מוזס בנוגע לקידום החוק בתמורה לסיקור חיובי. ח"כ כבל מסר עדות בפרשה כבר לפני כשנה וחצי.

הפופולריים