רשלנות וקלות ראש: אישום נגד נהג משאית שגרם למות שלושה חיילים בתאונה

אישום נגד נהג משאית שגרם למות 3 חיילים בתאונה
אנואר זינה, תושב ירושלים בן 44, התנגש לפני כחמישה חודשים בשלושה האמרים צבאיים בכביש 6. הוא נאשם, בין השאר, שלא הקפיד על שעות מנוחה כנדרש לפני שיצא לנהיגה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מהתאונה הקטלנית בכביש 6
צילום:

כתב אישום הוגש היום (ראשון) נגד אנואר זינה, נהג משאית בן 44 ממזרח ירושלים, בגין גרימת מוות ברשלנות של שלושה חיילי צה"ל בתאונת דרכים בכביש 6 בחודש מארס האחרון. הוא נאשם, בין השאר, בנהיגה בקלות ראש, ובכתב האישום צוין כי לא הקפיד על שעות המנוחה כנדרש.

כתב האישום מתאר כי זינה התנגש עם משאיתו בשלושה האמרים צבאיים, שהיו מסומנים כנדרש, ונסעו בשיירה במהירות של כ-65 קמ"ש. עקב תקלה בהאמר המוביל, החלו ההאמרים לרדת לשול הדרך ובשלב הזה הנאשם, שנסע עם משאיתו בנתיב הימני, התנגש בהאמר האחרון במהירות של כ-83 קמ"ש.

לאחר ההתנגשות, נהדף ההאמר אל עבר ההאמר האמצעי, וזה בתורו פגע בהאמר המוביל שנהדף לעבר מעקה הבטיחות. המשאית נעצרה כאשר חלקה הקדמי נמצא מעל ההאמר האחרון ומוחץ אותו. בתאונה נהרגו שני חיילים: סמ"ר אשטו טספו וסמ"ר בר יעקוביאן. לאחר מספר ימים מת מפצעיו חייל נוסף, סמ"ר שילה סימן טוב.

בתאונה שאירעה סמוך למחלף ניצני עוז נפצעו גם עשרה בני אדם. נהג המשאית עוכב לחקירה לאחר התאונה ובסיומה הוחלט לעצור אותו בחשד לנהיגה ברשלנות. מפקד פיקוד הצפון, אלוף יואל סטריק, הורה להקים צוות מומחים בראשות אלוף-משנה יאיר נתנס, מפקד עוצבת "כידון", שיבדוק את נסיבות התאונה. 

הפופולריים