"מאוד קשה להתמודד עם החוק המטופש שבא ונותן את השליטה בידיים של מפלצת"

"החוק נותן את השליטה בידיים של מפלצת"
אסנת איסקוב, אימה של שירה שהותקפה באלימות רצחנית על ידי בעלה, סיפרה לכאן רשת ב על המציאות בצל המתנה לחוק שלילת האפוטרופסות, שעבר בקריאה טרומית: "לא יתכן שכל טיפול היא צריכה לבקש הסכמה של מי שניסה לרצוח אותה וסחב את הילד בשלולית של דם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
"עוד שנייה היא מתה": תיעוד מהדקות הראשונות לאחר ניסיון הרצח של שירה איסקוב
צילום: "עוד שנייה היא מתה": תיעוד מהדקות הראשונות לאחר ניסיון הרצח של שירה איסקוב

"מאוד קשה להתמודד עם החוק המטופש שבא ונותן את השליטה בידיים של מפלצת, שמתעלל עדיין - בשלט רחוק מתוך הכלא, ובא ואומר שהילד לא צריך טיפול", כך אמרה היום (חמישי) אסנת איסקוב, אימה של שירה שהותקפה באלימות רצחנית על ידי בעלה בערב ראש השנה במצפה רמון, בריאיון לתוכנית "אלמוג וגילת" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון המלא עם אסנת איסאקוב בכאן רשת ב


איסקוב, אימה של שירה ששרדה את ניסיון הרצח, זועקת על כך שנכדה בן השנה וחצי, אינו מקבל טיפול שנדרש לשיקומו, כי האב אביעד משה מונע זאת: "שירה במצב קשה רגשית ופיזית. אנחנו מתמודדים עם הכמעט רוצח הזה, שאומר שהילד לא צריך טיפול אלא חום ואהבה. הנכד שלי מקבל חום ואהבה, אבל צריך טיפול רגשי, הוא לא ניגש לאימא שלו ואליי בכלל וזורק את עצמו".

לפני שבוע אושרה בקריאה טרומית הצעת חוק שתימנע את המצב, אותה הגיש יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי, ח"כ עודד פורר. ההצעה עברה ברוב של 55 בעדה וללא מתנגדים. לפי הצעת החוק האפוטרופסות של מי שרצח או ניסה לרצוח – תשלל ממנו. אך עדיין משפחתה של איסקוב מתמודדת עם הקושי באופן יום יומי.

"אני שמחה שיש הצעת חוק לשנות את המצב, אבל טחנות הצדק טוחנות לאט, ובינתיים הילד סובל. דיבורים כמו חול ואין מה לאכול", אמרה אימה של איסקוב. "בינתיים הוא לא חותם, אז המדינה אומרת 'אם הוא לא חותם שהילד צריך טיפול - הוא לא יקבל טיפול'. עד מתי נחכה? הילד סובל והאימא רואה את הילד סובל".

עוד בעקבות המקרה של שירה איסקוב ובנה, בו האב גם מואשם כי התעלל בבנו, לפני שבוע הבהיר משרד הבריאות כי ניתן לתת טיפול רפואי לקטין שההורה שלו הורשע או הואשם בביצוע עבירות מין או אלימות כלפיו, גם ללא הסכמת ההורה. אך כדי לעשות זאת, יש להציג אישור מהפרקליטות על המצב בפני הגורם המטפל.

לפני כחודש שוחררה איסקוב מאישפוז ממושך בבית החולים סורוקה, לאחר שעברה סדרת ניתוחים מורכבים שהצילו את חייה. נגד משה בן ה-45, הוגש כתב אישום בגין ניסיון לרצח אישתו בביתם וכן בגין חבלה מחמירה. 

"אני כסבתא, כאמא של שירה, איך אני יכולה לקבל את זה שהוא מנהל את החיים שלנו בשלט רחוק?", הוסיפה אסנת איסאקוב ודרשה: "במקרה הזה האפוטרופסות צריכה להיות רק בידיים של שירה, הוא לא ראוי להיות אבא. לא ייתכן שכל טיפול שרוצה לעזור היא צריכה לבקש הסכמה של מי שניסה לרצוח אותה וסחב את הילד בשלולית של דם של אימא שלו. עד מתי נסבול, הילד זורק את עצמו, לא מוכן להתקרב לאמא שלו או לסבתא שלו - כי הייתי עם שירה בבית החולים חודש וחצי. קשה לנו להתמודד עם זה. מי יכול להתמודד? הוא, מהכלא, מדריך את החיים שלנו? רצחת וגם ירשת. המדינה לא עושה שום דבר - לא זזה. אנחנו הקורבן - עוד אחד ועוד אחד. המטרה שלנו לפחות במקרים כמו שירה".

הפופולריים