שר המשפטים ניסנקורן: הולכים בכיוון לגליזציה של קנאביס, השימוש יתאפשר מגיל 21

ניסנקורן: הולכים לכיוון לגליזציה של קנאביס
שר המשפטים אבי ניסנקורן הציג את מסקנות הצוות הבין-משרדי לגיבוש הרפורמה בקנאביס, שהמליצה בין השאר להסדיר את המכירה בחנויות ייעודיות לשימוש ביתי בלבד בשלב הראשון. ההחזקה תהיה חוקית בכמות של עד 15 גרם, ולא פלילית עד 50 גרם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קנאביס רפואי
צילום: צילום: יוסי זמיר\ פלאש 90

שר המשפטים אבי ניסנקורן הציג היום (חמישי) את מסקנות הצוות הבין-משרדי לגיבוש הרפורמה בקנאביס ואמר: "אנחנו הולכים לכיוון של ליגליזציה. הגיעה העת להתקדם בצורה אחראית שתשמר את האיזון בין ההיבט הבריאותי והזכות של אדם להשתמש בקנאביס לבין הליברליזם וההיבט החברתי". השר הוסיף כי לצד זאת תקודם מדיניות של אי-הפללה.

מהמלצות הצוות עולה שהגיל החוקי לצריכה בישראל יהיה 21, ויהיו חנויות מורשות שימכרו קנאביס לשימוש ביתי בלבד בשלב הראשון. ההחזקה תהיה חוקית בכמות של עד 15 גרם, ולא פלילית עד 50 גרם. מסקנות הוועדה צריכות לעבור הליך של חקיקה לפני שייכנסו לתוקף. שר המשפטים הבטיח כי תוך תשעה חודשים יצליחו להעביר את החקיקה - כפוף למצב הפוליטי.

עוד הומלץ כי בשלב ראשון יותר לצרוך קנאביס במרחב הפרטי, ולאחר מכן תיבחן האפשרות להעביר סמכויות לרשויות מקומיות ולאפשר צריכה ציבורית באזורים מותרים, על פי אופי האוכלוסייה המקומית. בד בבד, תותאם תכנית חינוך והסברה כדי לעודד צריכה אחראית, ותוגבר האכיפה נגד סחר בלתי חוקי ופעילות בשוק השחור. לצורך יישום הרפורמה יוקם גוף רגולטורי ממשלתי שיפקח על כל היבטיה. 

בחודש יוני 2020 הודיעו הליכוד וכחול לבן שהמפלגות יפעלו במשותף לקידום חקיקה שתסדיר את נושאי אי ההפללה והלגליזציה של תחום הקנאביס. בהודעה נאמר כי הסוגיות יוסדרו ב"מודל אחראי שיותאם למדינת ישראל ולאוכלוסייה הישראלית".

הפופולריים