פרשת גילה גמליאל: לא תיפתח חקירה פלילית נגד השרה

פרשת גילה גמליאל: לא תיפתח חקירה פלילית
מנדלבליט קבע שהממצאים מלמדים שהשרה מסרה דיווח אמת, ובעניין זה אין לפתוח בבדיקה. לעניין הפרת ההגבלות, לקח בחשבון את הודעתה כי טעתה בשיקול הדעת • היועמ"ש העביר ביקורת חריפה על התנהלות אישי ציבור שאינם נותנים דוגמה אישית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גילה גמליאל ובית הכנסת
צילום: בלי

פרשת גילה גמליאל: היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט החליט היום (שני) שלא לפתוח בחקירה פלילית נגד השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל על הפרת הנחיות הסגר. מנדלבליט קבע כי הממצאים מלמדים שהשרה מסרה דיווח אמת, ובעניין זה אין לפתוח בבדיקה. לעניין הפרת ההגבלות, לקח בחשבון את הודעתה כי טעתה בשיקול הדעת.

במקביל העביר היועץ המשפטי לממשלה ביקורת חריפה על התנהלות אישי ציבור אשר אינם נותנים דוגמה אישית וקבע: הפרת ההגבלות על ידי נבחרי ציבור ונושאי משרה שולחת מסר שלילי לציבור הרחב וטומנת חומרה יתרה בכל הנוגע למאבק בנגיף. הוחלט על מדיניות אכיפה חדשה בנושא ולפיה - אפשר יהיה להחיל אכיפה גם בדיעבד ולתת קנס מנהלי למפרים בשונה מהמצב החוקי שהיה קיים עד כה. הנושא של גמליאל הועבר לטיפול המשטרה.

לפני כשבועיים, פורסם ב"חדשות הערב" בכאן 11 כי הערכות הן שלא יהיה תיק פלילי נגד השרה להגנת הסביבה. ישנם קשיים במציאת סעיף עבירה המתאים לנסיבות המקרה סביב הנסיעה לטבריה, כך לפי המידע הקיים כרגע. עוד פורסם כי מכיוון שזה לא מעשה בעת תפקידה, גמליאל לא טוענת לחסינות. 

השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל, המתגוררת בתל אביב, נדבקה בקורונה לאחר ששהתה ביום הכיפורים בבית כנסת של משפחת בעלה בטבריה - למרות מגבלת אלף המטרים. גמליאל, הודיעה יום לפני החשיפה בציוץ בטוויטר כי נמצאה חיובית לקורונה. 

הפופולריים