ניסיון הרצח במצפה רמון: המשטרה תערער לביהמ"ש

ניסיון הרצח במצפה רמון: המשטרה תערער לביהמ"ש
בית משפט השלום בבאר שבע דחה את הבקשה לאפשר את פרסום שמו של החשוד, על אף שהנדקרת נתנה לכך את הסכמתה. "הכי קל להרוס מוניטין של 45 שנה, תנו לי צ'אנס", אמר הבעל החשוד בבית המשפט • יו"ר נעמת: "החלטה בלתי סבירה" • מחאות מתוכננות מחוץ לבתי המשפט ברחבי הארץ מחר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניסיון הרצח במצפה רמון, שירה ובעלה החשוד במעשה
צילום: -

על רקע הביקורת והמחאות, המשטרה תגיש ערעור על החלטת שופט בית משפט השלום בבאר שבע ג'ורג' אמוראי לאסור את פרסום שמו של הגבר שדקר את אשתו עשרות פעמים, חבט בה באגרופים ומערוך וחשוד שניסה לרצוח אותה.

הקורבן, שירה, והמשטרה ביקשו לפרסם את שמו, אך השופט סירב. הוא הודה לגבר, גבר מכה סדרתית, לאחר שאמר שפירסום השם יהרוס 45 שנה של מוניטין שלו ואמר לו: "תודה רבה, אמרת דברים חשובים". בעקבות פירסום הדברים החלה המחאה ברשת בקבוצות רבות ומגוונות שתוקפות את החלטת השופט ואת התוקף ומפרסמות את שמו ופרופיל הפייסבוק שלו.

בעקבות ההחלטה מתארגנות מחר מחאות מחוץ לבתי המשפט ברחבי הארץ. אחת מהן צפויה מחוץ לבית המשפט העליון. יו"ר נעמת חגית פאר קראה למשטרה לערער על ההחלטה של השופט ג׳ורג׳ אמוראי: ״מדובר בהחלטה בלתי סבירה שמעבירה את כל המסרים הלא נכונים. המסר שמעביר השופט לנשים הסובלות מאלימות הוא שתשבנה בשקט ולא תפגענה ב'שמם הטוב' של אלו שמתעללים בהן. אני קוראת למשטרה לערער לאלתר על ההחלטה ולוודא שהצדק יראה וישמע״.

בדיון אתמול אמר הבעל החשוד שסירב לפרסום שמו ותמונתו, כי המקרה צריך להיבדק לעומק ולפרטי פרטים. "יכול להיות שימצאו דברים מפתיעים, הכי קל להרוס מוניטין וקריירה של 45 שנה, תנו לי את הצ'אנס הזה", אמר הבעל. לדבריו, לבני משפחתה של אשתו יש רצון לנקום בו.

בתגובה לדברי החשוד אמר לו השופט אמוראי: "תודה רבה לך, אמרת דברים חשובים". בהמשך, אמר השופט כי "אין בשלב זה בפרסום שמו של החשוד כדי לתרום לביסוס וקידום העניין הציבורי". בנוסף הסביר כי הסכמת הקורבן לפרסום שמה ותמונתה "היא רק אחד השיקולים".

פוסט שפורסם אתמול במחאה על אי-פרסום שמו של החשוד בניסיון הרצח (צילום: מתוך דף הפייסבוק)

באחד הפוסטים שפורסמו בפייסבוק לצד תמונת הבעל החשוד במעשה נכתב: "בבקשה תפרסמו את שמו בכמה שיותר קבוצות לכמה שיותר אנשים. אם המדינה לא תמנע את הרצח הבא - לפחות ננסה אנחנו לעשות את מיטב יכולתנו". בפוסט אחר נכתב: "בית המשפט קיבל את בקשתו לאסור את פרסום השם והתמונה שלו - אני לא". בפוסט נוסף, בו פורסמה תמונת השופט אמוראי, נכתב כי השופט "שומר על כבודם של גברים לתת מערוך לנשים בפנים ולשבור להן את העצמות איתו".

פוסט שפורסם אתמול במחאה על אי-פרסום שמו של החשוד בניסיון הרצח (צילום: מתוך דף הפייסבוק)

מוקדם יותר השבוע פרסם אחיה של שירה פוסט בפייסבוק בו תיאר את פרטי האירוע הקשה. בפוסט בו פרסם את תמונת גיסו החשוד, כתב כי שהאחרון "חתך לה את הפנים היפות, חתך לה את האוזן, שבר לה את העצמות בידיים ובחזה. כל זה מול בנם ששרוע בדם ובוכה".

הפופולריים