משפחתו של איאד אל-חלאק עתרה לבג"ץ נגד מח"ש והפרקליטות

משפחת אל-חלאק עתרה לבג"ץ נגד מח"ש והפרקליטות
בעתירה דורשת משפחת הצעיר בעל המוגבלות שנורה בידי שוטרים בירושלים, לקבל תשובה מדוע טרם התקבלה החלטה בדבר העמדתם לדין של החשודים: "לא פועלים בקצב הראוי והמקובל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סולימאן - הירי באיאד
צילום: סולימאן - הירי באיאד

משפחתו של איאד אל-חלאק, הצעיר בעל המוגבלות שנורה על ידי שוטרי מג"ב בעיר העתיקה בירושלים במאי האחרון, הגישה היום (שלישי) עתירה לבג"ץ נגד המחלקה לחקירות שוטרים והפרקליטות למתן צו על תנאי. בעתירה מבקשת המשפחה מבית המשפט לדרוש ממח"ש מהפרקליטות לענות מדוע טרם התקבלה החלטה בדבר העמדתם לדין של החשודים בירי באל-חלאק.

בעתירה צוין כי חקירת האירוע החלה לפני ארבעה חודשים וכי התשתית הראייתית העובדתית ברורה זה זמן רב. "מאז האירוע, הוריו של המנוח חיים בצלו הכבד של השכול, ומתייסרים בכל יום מן המחשבה כי זהות החשודים שגרמו למות בנם ידועה למח"ש ולפרקליטות, אך אלה אינן פועלות בקצב הראוי והמקובל להבאתם לדין", נמסר מצוות עורכי הדין שהגישו את העתירה בשם המשפחה.

עוד נכתב בעתירה: "עניינה של העתירה אפוא בדרישה האלמנטרית, הלגיטימית והמוצדקת להורות על סיום הטיפול התביעתי בפרשת מות המנוח", זאת בעקבות ביצוע מרבית פעולות החקירה, אי חידוש התנאים המגבילים נגד שני החשודים בתיק, וגם בשל הזמן הרב של החקירה.

מעורך הדין רמזי קטילאת שמייצג את המשפחה נמסר: "הגשנו את העתירה כיוון שאין בעינינו כל הצדקה להמשיך ולעכב את ההחלטה בתיק. ידוע לנו היטב שלא בוצעו פעולות מהותיות בתיק מזה תקופה ושהממצאים עד כה מעידים על ביצוע עבירה על ידי השוטרים. משפחת אל-חלאק נחושה לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותה לשם עשיית הצדק בפרשה זו".

לפני יותר מחודשיים הודיעה מח"ש למשפחה כי התיק נמצא בשלבי חקירה מתקדמים, ובסיומה הוא יועבר לפרקליטות המחלקה, לבחינת החומר וקבלת החלטה לגבי השוטרים שהיו מעורבים באירוע. עוד ציינו במח"ש כי מבחינת מצלמות האבטחה באזור עולה כי האירוע לא תועד בהן. בחדר האשפה שבו בוצע הירי הקטלני היו מצלמות אבטחה – אך הן לא היו מחוברות בזמן האירוע ולא תיעדו את הירי.

הפופולריים