פרשת דומא: נדחתה הבקשה לביטול הכרעת הדין של בן אוליאל

פרשת דומא: נדחתה הבקשה לביטול הכרעת הדין
סנגוריו של עמירם בן אוליאל, שהורשע ברצח, הציגו מידע חדש: ראיונות בתקשורת בהם מתארים בני משפחת דוואבשה את הרצח באופן שונה מהתיאור שלו בהכרעה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמירם בן אוליאל בדיון הטיעונים לעונש, 9 ביוני 2020
צילום: ללא

בית המשפט המחוזי מרכז לוד דחה היום (שני) את בקשת סנגוריו של עמירם בן אוליאל, שהורשע ברצח משפחת דוואבשה - לבטל את הכרעת הדין ולזכותו. סנגוריו של בן אוליאל, עורכי הדין אשר אוחיון ואיציק בם, הציגו בפני בית המשפט מידע חדש, שלטענתם - היה בכוחו להביא לזיכויו של בן אוליאל: ראיונות בתקשורת בהם מתארים בני משפחת דוואבשה את הרצח באופן שונה מהתיאור שלו בהכרעת הדין.

הצעד הזה הוביל באופן חריג לדחיית גזר דינו של עמירם בן אוליאל. אחמד דוואבשה, בן ה-10, שנפצע בפיגוע וסבו חוסיין זומנו להעיד בפני בית המשפט, לבקשת סנגוריו של בן אוליאל. כל זאת על אף שבן אוליאל כבר הורשע. בהכרעת הדין שניתנה בחודש יוני האחרון הרשיעו השופטים את בן אוליאל בשלוש עבירות רצח, שתי עבירות ניסיון רצח, ובקשירת קשר לפשע ממניע גזעני. הוא זוכה מאשמת חברות בארגון טרור.

במשפחת דוואבשה סירבו להביא את אחמד בן ה-10 לעדות, בשל הנזק הנפשי שעלול להיגרם לו. לבסוף, הוחלט על מתווה לפיו הראיונות בתקשורת יוגשו לבית המשפט ואחמד לא יעיד.

עורכי הדין יצחק בם ואשר אוחיון, המייצגים את בן אוליאל: "גורלו של עמירם הוכרע כאשר בית המשפט קיבל כראייה את ההודאה והשחזור שנעשה בעקבות עינויים ומחשש להמשכם. בהכרעת הדין בית המשפט התחמק מדיון בסתירות בין תוכן ההודאה לבין עדויות שמסרו עדי ראייה בזמן אמת ביחס למספר המציתים ותיאורם. כעת בית המשפט העליון יצטרך לתת דעתו לשתי הסוגיות האלה".

אוריין בן אוליאל, אשתו על עמירם, מסרה לאחר הדחייה: "בית המשפט החליט להרשיע את בעלי בכל מחיר. בית המשפט עוצם את עיניו לעוד ראייה. בעלי יושב בכלא כבר שנים ואני יודעת שהוא לא עשה את זה, הם מתעלמים מכל העדויות והסתירות". 

עורכת הדין יעל עצמון, התובעת בתיק: "בית המשפט דחה את הראייה החדשה ולמעשה התיר על כנה את הכרעת הדין המרשיעה. מבקשת להזכיר שנקבע שמדובר בפיגוע טרור שבוצע כלפי ערבים על רקע אידיולוגי, ממניע גזעני".

הפופולריים