תמלילי החקירה של כדורגלן העבר חיים רביבו נחשפים

נדהם מהחשדות: תמלילי חקירתו של רביבו נחשפים
רביבו חשוד שנתן שוחד למשנה לראש עיריית תל אביב-יפו, ארנון גלעדי, כדי לקדם פרויקט נדל"ן שבו היה מעורב. מתמלילי חקירתו, שנחשפו בכאן חדשות, עולה קשר קרוב לגלעדי וישנה גם גרסתו - לפיה הוא סבר שהכסף שנתן עבר לעמותה למען ילדי דרום תל אביב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיים רביבו
צילום: חיים רביבו

כדורגלן העבר חיים רביבו חשוד שנתן שוחד למשנה לראש עיריית תל אביב ארנון גלעדי, כדי לקדם פרויקט נדל"ן שבו היה מעורב. בתחילת חקירותיו, שתמליליהן נחשפו היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11, רביבו הביע תדהמה על עצם המעמד. בחקירתו אמר כדורגלן העבר את הדברים הבאים: "אני איש ישר והגון שלא עובר על החוק. אני צריך לדאוג לעצמי בגלל השם שלי ובגלל מי שאני, ולהיזהר מכל מיני דברים, כמו להגיע למקום הזה לצערי". 

פרטים על החשד נגד רביבו נחשפו בתחקיר כאן חדשות באפריל בשנה שעברה. על פי כתב החשדות, שנשלח אליו לפני כשלושה חודשים, כדורגלן העבר העביר עשרת אלפי שקלים לעמותה פיקטיבית ששימשה צינור למימון פעילויות פוליטיות של גלעדי. לטענתו של רביבו: "יותר מ-20 שנים אני תורם לעמותות, אני בהלם שהעמותה פיקטיבית". 

וחוץ מהמסרונים שעסקו בענייני הפרויקט, החוקרים גם גילו עשרות מסרונים בין השניים המעידים על מערכת היחסים הקרובה ביניהם, כפי שמופיע בתכתובת הבאה:

שם מפתיע שעלה בחקירות הוא של הבדרן נדב אבוקסיס, ששמו עלה באחת הפגישות בין גלעדי לרביבו. אבוקסיס לא חשוד בדבר. בשבוע שעבר נערך שימוע לרביבו ולחשודים נוספים בפרקליטות, ובחודשים הקרובים הם יצטרכו להחליט אם לקבל את ההסברים של רביבו, או להגיש נגדו כתב אישום. 

תגובות לפרסום כאן חדשות

פרקליטו של חיים רביבו, עורך הדין אילן סופר, מסר: "לרביבו עומדות טענות הגנה טובות שהוצגו ופורטו במהלך השימוע. השימוע התנהל באופן ענייני ומקצועי ואנחנו בטוחים כי הפרקליטות תשקול את טענותינו בכובד ראש ותחליט שלא להעמיד אותו לדין".  

עורכי הדין דפנה וינברג ואורי קורב, המייצגים את ארנון גלעדי, ציינו: "ארנון הוא שליח ציבור מסור למעלה משלושה עשורים, המקדיש את כל מרצו למען האוכלוסיות המוחלשות ביותר בתל אביב-יפו ומעולם לא לקח פרוטה לכיסו. אנחנו לא מסתירים את היחסים הקרובים של גלעדי עם הספורטאים שצמחו בשכונות תל אביב ועשו חיל בנבחרות ישראל. ארנון ענה באופן מלא בפני הגורמים הרלוונטיים לכל הטענות נגדו והוא ממשיך ועושה למען העיר ותושביה".

נדב אבוקסיס מסר: "תמיד חיכיתי לומר את המשפט שאומרים בסרטים לשוטרים שמגיעים לתפוס את החשוד 'ידעתי שתגיעו אלי', והנה שלושה שבועות לפני גיל 49 הזדמנה לי ההזדמנות.

 

 

הפופולריים