הפרקליטות מודה: נפלו טעויות בתמלול חקירת אור אלוביץ' בתיק 4,000

הפרקליטות: היו פגמים בתמלול חקירת אור אלוביץ'
בפרקליטות טענו כי אין חובה לעדכן את הנאשמים בטעויות בתמלול. פרקליטי נתניהו תקפו: "תמוה שרק עכשיו התביעה 'נזכרה' להודיע שהתמלילים אינם נאמנים למקור"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שאול אלוביץ'
צילום: צילום: פלאש 90

פרקליטות מיסוי וכלכלה מודה היום (שלישי) כי בתמלול הקלטת חקירת אור אלוביץ', בנו של שאול אלוביץ', במסגרת תיק 4,000, נפלו טעויות. לצד זאת, בהודעה לבית המשפט בנושא, טענו בפרקליטות כי לא היתה חובה לעדכן את עורכי דינו של אלוביץ' לגבי הטעויות - שהיו נקודתיות.

בתגובה להודעת הפרקליטות, מפרקליטיו של ראש הממשלה בנימין נתניהו נמסר כי כעת מתברר שהפרקליטות ידעה שתמליל החקירה של אור אלוביץ' סולף כדי להסתיר את תרגיל החקירה הפלילי שעשו החוקרים, במטרה להפוך את שאול אלוביץ' לעד מדינה שיפליל את נתניהו. פרקליטי נתניהו מביעים תמיהה שרק עכשיו "נזכרה" התביעה להודיע שהתמלילים אינם נאמנים למקור, ומסרבת למסור להגנה את התיקונים שעשתה בהם בתירוץ שאין עליה חובה לעשות כן.

בפרקליטות הגיבו לטענות פרקליטי נתניהו: "דוחים בתוקף את הטענה הכוזבת כאילו ביסוד פעולתן של רשויות אכיפת החוק ב'תיקי האלפים' עומדת כביכול כוונה 'לפגוע בראש הממשלה', כלשון הודעת הסניגורים. אין שחר לטענה כי מאן דהוא מרשויות האכיפה ביקש ממר אלוביץ' להפוך לעד מדינה ולשקר בעדותו. כל ניסיון להציג כך את הדברים אינו אמת. כך גם אין שחר לטענה לגבי הסתרה מכוונת של תמליל כזה או אחר, שהיא מופרכת לחלוטין.  

"כתב האישום ב'תיקי האלפים' הוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים וההליך המשפטי החל להתנהל. לאחרונה נקבע כי החל מחודש ינואר 2021 ישמעו ראיות בתדירות של שלושה ימים בשבוע. לפני כן צפויות להישמע מפי צוות ההגנה טענות מקדמיות למיניהן. כידוע, במסגרת החקירה הוקלט השיח שהתקיים בין המעורבים בחקירה, והקלטה זו - שהיא הראיה המקורית בתיק - נמסרה במלואה לבאי כוח הנאשמים, כך שמלוא הטענות בנושא יוכלו להיבחן בפני בית המשפט, אשר יתרשם מהדברים באופן מלא וישיר".

הפופולריים