ד"ר אברהם ברקאי שהורשע בהחזקת חומר פדופילי לא יוכל לשמש כרופא לבריאות התלמיד

בוטל מינוי הרופא שהורשע בהחזקת חומר פדופילי
ד"ר ברקאי לא יכהן בתפקיד לאחר שהערעור שהגישה הפרקליטות בנושא התקבל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ד"ר אברהם ברקאי, שהורשע בהפצה והחזקת חומר פדופילי
צילום: מתוך: ארכיון

בית הדין הארצי לעבודה קיבל הבוקר (שלישי) את ערעור המדינה על פסק הדין של בית הדין האזורי לעבודה, והתקבלה החלטתו של נציב שירות המדינה שלא לאשר את מיניו של ד"ר אברהם ברקאי, שהורשע בהחזקה והפצה של חומרים פדופיליים, לרופא שירותי בריאות התלמיד במחוז הצפון. 

"לא מצאנו כי החלטת נציב שירות המדינה חורגת ממתחם הסבירות במידה המצדיקה את ביטולה", נכתב בהחלטת השופטים ורדה וירט- ליבנה, לאה גליקסמן וחני אופק גנדלר. לדבריהם, "שיקול אמון הציבור בעל משקל מיוחד כאשר עסקינן במוסדות חינוך, בהם מחויבים הילדים ללמוד מכוח דין ובשל היות התלמידים קטינים הזקוקים להגנה מיוחדת".

בחודש מאי האחרון נחשפו בכאן חדשות תמלילי חקירתו של ד"ר ברקאי. אחרי שחיפוש במחשבו לא הותיר מקום לספק, הוא הודה ב-2010 בחברות במעין "רשת חברתית של פדופילים" שממנה הוריד תכנים במשך שנים.

מתוך תמלילי חקירתו של אברהם ברקאי:

חוקר: "איזה חומר החזקת במחשב?" 

ד"ר ברקאי: "תמונות וסרטים של קטינים מקיימים יחסי מין ביניהם ועם בגירים"

חוקר: "כמה קבצים כאלה אתה מעריך יש במחשבך?"

ד"ר ברקאי: "הרבה מאוד. אלפים".

חוקר: "ממתי אתה עוסק בהורדה וצפייה בסרטים וקבצים מהסוג הזה?"

ד"ר ברקאי: "בערך 15-10 שנים". 

חוקר: "מה גורם לבחור כמוך, שמבין שזה לא בסדר, בכל זאת 15 שנה אתה מוריד סרטים או קבצי פדופיליה? איך אתה יכול לשכנע אותי שזה לא משפיע?... אתה עובד עם ילדים, אתה נוגע בילדים, אתה בודק אותם".

ד"ר ברקאי: "יש הפרדה מלאה וחד-משמעית בין העולם הדמיוני לעולם המעשי. זה שאנשים רואים במחשב סרט על אונס זה לא אומר שהם הולכים לאנוס מחר".

חקירתו של ברקאי החלה ב-2010 בעקבות דיווח מהרשויות באוסטרליה כי חשוד בעבירות פדופיליה הוריד חומרים שמקורם בכתובת IP מישראל. כשחקרו את ברקאי התברר כי הוא משתמש בתוכנת שיתוף שבה חברים פדופילים - וכך הוריד יותר מ-190 אלף צילומים פורנוגרפיים של קטינים. בעקבות ערעור הפרקליטות על ההחלטה המינוי עוכב.

עורך דינו של ברקאי, ערן קייזמן, טען אז כי "עצם העובדה שמייחסים לו, בגלל שהורשע בעבירות שבהן הורשע, איזשהו דחף להיטפל לילדים - היא כשלעצמה מעידה על בורות. ממש חשכת ימי הביניים".

הפופולריים