עו"ד שמרון הגיש תביעת לשון הרע נגד יעלון: "הגיעו מים עד נפש"

עו"ד שמרון הגיש תביעת לשון הרע נגד ח"כ יעלון
בכתב התביעה נכתב: "בוגי צריך לדעת שיש מחיר למסע הכפשות שקרי, מתמשך ומכוון" • הוא תובע 567 אלף שקלים מחבר הכנסת • במקביל: מליאת הכנסת דחתה הצעת חוק של יש עתיד להקמת ועדת חקירה בנושא פרשת הצוללות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משה יעלון ועו"ד דוד שמרון
צילום: צילום: יונתן זינדל ואבשלום ששוני, פלאש 90

עו"ד דוד שמרון הגיש היום (רביעי) לבית משפט השלום בתל אביב תביעת לשון הרע נגד ח"כ משה (בוגי) יעלון בסכום של למעלה מ-567 אלף שקלים: ״הגיעו מים עד נפש - בוגי צריך לדעת שיש מחיר למסע הכפשות שקרי, מתמשך ומכוון״. בתביעה טוען שמרון כי במשך תקופה ארוכה פירסם יעלון ברבים האשמות שווא כאילו הוא פעל באופן מושחת בקשר לפרשת הצוללות (תיק 3,000) וכתוצאה ממעשיו המושחתים קיבל לידיו עשרות מיליוני אירו שחלקם, כך לפי יעלון, יועדו לראש הממשלה.

שמרון, בן דודו של ראש הממשלה ומקורבו, טען בתביעה, אותה הגיש באמצעות עו"ד עמית חדד (שמשמש גם כפרקליטו של ראש הממשלה), כי מדובר בפרסומים שקריים וחסרי בסיס המהווים לשון הרע באופן מובהק. בתביעה הוא מפרט מספר התבטאויות שקריות, כלשונו, שכולן פורסמו בתקופה שלאחר סיום חקירת המשטרה וחלקן אף לאחר החלטת הפרקליטות לסגור את תיק החקירה נגדו בפרשת הצוללות. "חומרת הדברים מתעצמת לנוכח מעמדו של הנתבע כרמטכ"ל לשעבר וכמי שנתפס בציבור כאדם אמין בעייני חלקים בציבור", נכתב בתביעה בה מפרט שמרון את השתלשלות העניינים מנקודת מבטו.

ח"כ יעלון הגיב לתביעה שהגיש נגדו שמרון ומסר: "כך מתנהגת כנופיית פשע. לא תפחידו ולא תרתיעו אותי מלהלחם על הוצאת האמת לאור. ביטחון המדינה אינו הפקר". 

לפני כחודש וחצי אמר יעלון כי אינו חושש מאיום התביעה של עורך הדין דוד שמרון: "אני לא מפחד, אותי לא ישתיקו. אם שמרון רוצה לתבוע אותי - שהנושא יבואר בבית הדין".

התביעה הוגשה היום בעיתוי שכנראה איננו מקרי: כצפוי, מליאת הכנסת דחתה הצעת חוק של יש עתיד להקמת ועדת חקירה בנושא פרשת הצוללות ברוב של 48 מתנגדים מול 19 תומכים. חברי כחול לבן לא התייצבו להצבעה שכן התקזזו עם הרשימה המשותפת. ח"כ יעלון אמר בדיון במליאת הכנסת: "כל מי שמצוי בפרטים מגדיר אותה כפרשת השחיתות הביטחונית הגדולה בתולדות המדינה". השר המקשר בין הממשלה לכנסת דודי אמסלם אמר בדיון ליעלון: "אתה מלא אובססיה, רעל וארס. מהרגע שהזיזו אותך מתפקיד שר הביטחון לקחת את זה אישית ומאז אתה רודף את ראש הממשלה".

בהכנת הידיעה השתתף  זאב קם.

הפופולריים