החשד לאלימות בגן הילדים ברמלה: הוארך מעצרה של בעלת הגן

החשד לאלימות בגן ברמלה: הוארך מעצר בעלת הגן
השופטת על הגננת החשודה: ידעה ולא עשתה דבר • היא חשודה בעבירה על חוק הפיקוח על מעונות, הזנחת קטין ויש חשד כי גם הייתה קשורה להתעללות בפעוטות • בידי המשטרה ראיות לכך שהייתה נוכחת ועדה לחלק ממקרי ההתעללות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ליטל ברסי, הגננת החשודה בהתעללות בגן ברמלה
צילום:

בית המשפט האריך הבוקר (שני) בארבעה ימים את מעצרה של בעלת גן הילדים ברמלה, ליטל ברסי, שארבע מהסייעות העובדות בו חשודות בהפעלת אלימות כלפי פעוטות. אמש נחקרה ברסי בשנית ובסיום חקירתה – נעצרה. היא חשודה בעבירה על חוק הפיקוח על מעונות, הזנחת קטין ויש חשד כי גם הייתה קשורה להתעללות בפעוטות. 

השופטת זוהר דיבון סגל אמרה בהחלטתה כי ברסי הייתה נוכחת בגן בחלק מהאירועים. "מיתר חומרי החקירה עולה כי החשודה ידעה בבירור על האלימות המופעלת כלפי הקטינים - ידעה ולא עשתה דבר. חומר החקירה מבסס חשד לקשר שתיקה בין החשודה ליתר הסייעות. דומה שהאלימות שהועפלה כלפי הפעוטות הפכה לשגרה של ממש".

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרן של כל החשודות בחמישה ימים. בידי המשטרה ראיות לכך שבעלת הגן הייתה נוכחת ועדה לחלק ממקרי ההתעללות בפעוטות ואף תקפה בכמה מקרים בעצמה את הילדים. מדובר בחשדות חדשים שהתווספו לעבירה על חוק פיקוח המעונות ולהעסקת אחת הסייעות בניגוד לחוק בזמן שנפתח לה תיק נגד אלימות במשטרה. עתה החשדות המיוחסים לבעלת הגן: תקיפת סתם של קטין על ידי אחראי, אי דיווח אחראי על חסר ישע וחוק הפיקוח על מעונות.

הסייעות החשודות הן אורלי שרגני, חני ננה צצשויל, רוחמה סעד ונירית סוייד. ארבעתן נעצרו בעקבות תיעודים ממצלמות האבטחה במקום, שאחד מההורים בגן איתר כשהגיע לתקן אותן. בשבת האחרונה הפגינו כ-300 הורים ברמלה בעקבות האירוע.

הפופולריים