המשטרה עצרה אדם על אף החשד שנדבק בקורונה

המשטרה עצרה אדם על אף החשד שנדבק בקורונה
החשוד נעצר בחשד שגנב גלידה ממכולת בשרון ובחשד להחזקת סמים לשימוש עצמי. בית משפט השלום בפתח תקווה שחררר את החשוד בלא כל תנאים. השופטת אופיר כתבי: העבירות אינן מקימות עילות מעצר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מעצר
צילום: צילום: גטיאימג'ס

פרסום ראשון: המשטרה התעקשה לעצור אדם אף כי עלה חשד שנדבק בקורונה וכי בעצם מעצרו יש סיכון לכל מי שבא עמו במגע. כך פורסם הבוקר (רביעי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

החשוד, תושב השרון בן 26, נעצר בחשד שגנב גלידה ממכולת במושב זמר שבשרון וכן בחשד להחזקת סמים לשימוש עצמי. בבית המשפט ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו בחמישה ימים אף שמדובר בעבירות קלות בלבד.

"אין כלל עילת מעצר בעניינו", אמרה עורכת הדין של החשוד מטעם הסנגוריה הציבורית, עו"ד קארין בן-עמי, שהתקוממה נוכח מעצרו והסיכון הכרוך בו. עורכת הדין בן-עמי הוסיפה כי "בתקופה בה אנו מצויים כעת משמעות התנהלות המשטרה הינה סיכון מיידי לבריאות החשוד ולכלל הציבור שבה עמו במגע, נוכח הבאתו לדיון בבית המשפט". "מחד אנו עדים לפעילות אכיפה אינטנסיבית של המשטרה בחלוקת דוחות כלפי אזרחים בגין אי-עטיית מסיכה, מנגד המשטרה בוחרת לעצור אדם בגין גניבת גלידה באופן שמסכן את כלל הציבור", אמרה עורכת הדין.

בתום דיון המעצר בעניינו של הצעיר בבית משפט השלום בפתח תקווה, החליטה השופטת אופיר כתבי על שחרורו של החשוד בלא כל תנאים. בנוסף, מתחה השופטת ביקורת על עצם המעצר ואמרה כי "על אף קיומו של חשד סביר, העבירות אינן מקימות עילות מעצר, מסוג מסוכנות ופעולות החקירה אינן בנות שיבוש". השופטת הוסיפה כי "בנסיבות האלה נראה כי היה מקום לשחררו כבר בתחנת המשטרה".

ממשטרת ישראל נמסר: "בדיון בהארכת מעצרו, בית המשפט קבע כי קיים חשד סביר הקושר את החשוד לעבירות המיוחסות לו אולם בחר לשחררו. כפי שציינו בעבר, שחרורו של חשוד ממעצר אינו מעיד כהוא זה על חפותו או על תוצאות ההליך בעניינו".

הפופולריים