שוב ירי תועה בירושלים: נער נפגע משני כדורים בשבת, אביו: "הוא סובל מחרדות"

שוב ירי תועה בי־ם: בן 17 נפגע משני כדורים
הנער נפגע בזמן שעמד על גג ישיבה ברובע היהודי • הוא נותח ומגופו הוצא קליע • אביו טוען כי המשטרה לא מעדכנת בהתפתחות החקירה • המשטרה: החקירה עודנה מתנהלת ולכן לא נוכל לפרט
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מזרח ירושלים, דצמבר 2019
צילום: צילום: משה שי, פלאש 90

נער בן 17 נפצע בשבת בחזהו מירי תועה בעיר העתיקה בירושלים, כך פורסם היום (שלישי) בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. מדובר בנער שעמד על גג ישיבה ברובע היהודי ונפגע משני כדורים תועים, אחד מהם פגע בחזו והשני חיכך את צווארו. הנער פונה לבית החולים, ומגופו הוצא קליע 9 מילימטר.

לדברי אביו, נאמר לו כי הירי הגיע מכיוון הר הבית, אך הוא לא בטוח בכך. "מדובר במקום הכי מאובטח במדינה, איך יכול לקרות דבר כזה? הבן שלי, מעבר לנזק הגופני, סובל מחרדות קשות. אנחנו מרגישים תסכול וחוסר ודאות. אמרו לנו שיגיעו לדבר איתנו אבל מלבד שיחה עם שוטרים בבית החולים עוד לא הגיעו אלינו".

הכדורים נורו ככל הנראה מכיוון מזרח ירושלים אך עדיין לא ברור מקורם. בחודשים האחרונים התרחשו כמה מקרים דומים, ולפני כחודשיים אחד מהם הסתיים במותה של ילדה בת ארבע, תושבת עיסאוויה, שישבה עם משפחתה בשכונה ונהרגה מכדור שפגע בראשה.

לפני כשבועיים וחצי, כשחגגו במזרח העיר את קבלת תוצאות הבגרויות, התבצע ירי שהגיע למרפסת אחד הבתים בפסגת זאב ולמרבה המזל לא פגע באיש. מדובר באירועים שככל הנראה מקורם בשטחים ובאחריות צה"ל.

מהמשטרה נמסר בתגובה לאירוע ביום שבת: "מייד עם קבלת הדיווח, הגיעו למקום האירוע ולבית החולים חוקרים וחוקרי זיהוי פלילי של המשטרה, שפתחו בחקירה ואספו ראיות וממצאים. בבית החולים פגש חוקר המשטרה את אביו של הפצוע ועדכן אותו בפרטי החקירה הראשוניים ככל שהיו ידועים בשלב זה. נדגיש כי החקירה עודנה מתנהלת ביסודיות, ואנו פועלים בכל האמצעים העומדים לרשותנו במטרה להגיע לחקר האמת ומיצוי הדין עם המעורבים. על כן לא נוכל לפרט מעבר לכך בשלב זה".

הפופולריים