חשד לפשע שנאה: מסגד הוצת סמוך לרמאללה

חשד לפשע שנאה: מסגד הוצת סמוך לרמאללה
חלקים מהמבנה עלו באש ועל אחד מקירותיו רוססה הכתובת על "מצור לערבים ולא ליהודים". משרד ההקדשים הפלסטיני כינה את ההצתה "פשע גזעני" והטיל על ממשלת ישראל את האחריות למעשה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חתונת ההמונים בחסידות בעלזא, 05.08.20
צילום: -

חלקים ממסגד הוצתו הלילה (ראשון)  באל-בירה שליד רמאללה. השירותים וחלק מהקירות הפנימיים עלו באש ונותרו מפוחמים ועל אחד הקירות נכתב בעברית "מצור לערבים ולא ליהודים". על פי מקורות פלסטינים חלקים מהמבנה עלו באש. גם על קיר פנימי, בתוך רחבת התפילה, נכתבה כתובת זהה. משרד ההקדשים הפלסטיני כינה את ההצתה "פשע גזעני" והטיל על ממשלת ישראל את האחריות למעשה.

בחודש פברואר השנה נוקבו צמיגים של 13 מכוניות בכפר יאסוף, שבאזור סלפית בצפון הגדה. בנוסף רוססו מגן דוד וכתובת על קירות בתים במקום. בין הכתובות: "על יהודה ושומרון תהיה מלחמה". עוד באותו חודש אלמונים ניקבו את צמיגיהן של עשרות מכוניות וריססו על קירותיהם של שני מבנים בכפר ג'ש - גוש חלב את הכתובות "יהודים להתעורר" ו"להפסיק להתבולל". המשטרה פתחה בחקירה.

יו״ר מרצ חבר הכנסת ניצן הורוביץ מסר בתגובה: ״שוב מוכח, האלימות יוצאת מימין, לא משמאל. הצתת המסגד ליד רמאללה היא אירוע טרור יהודי חמור ומסוכן. נערי הפרעות בשטחים הם הסכנה למדינת ישראל, לא הצעירים שנאבקים נגד שחיתות ובעד צדק חברתי בבלפור".

הפופולריים