2,000 שקל קנס: נכנס לתוקפו החוק האוסר צריכת זנות

מהבוקר: נכנס לתוקפו החוק האוסר צריכת זנות
על פי החוק, מי שייתפס צורך זנות או ינסה לצרוך זנות, ישלם קנס של 2,000 שקלים בפעם הראשונה וקנס כפול בפעם השנייה • אתמול עתרו כמה טרנסג'נדריות לבג"ץ בניסיון למנוע את כניסת החוק לתוקף
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה נגד זנות בתל אביב
צילום: צילום: פלאש 90

שנה וחצי לאחר שנחקק – הבוקר (שישי) נכנס לתוקפו החוק האוסר צריכת זנות בישראל. על פי החוק, מי שיתפס צורך זנות או ינסה לצרוך זנות ישלם קנס של 2,000 שקלים בפעם הראשונה וקנס כפול בפעם השנייה.

בדיון שהתקיים בוועדת החוקה בשבוע שעבר אמרה המשטרה כי היא תאכוף את החוק מיום ראשון. בחוק קיימת אפשרות להמיר את הקנס לסדנה טיפולית אך עד כה, כפי שדווח אתמול בכאן חדשות, לא תוקנו התקנות לכך והמהלך צפוי להיות מושלם רק בעוד כמה שבועות.

אתמול עוד ניסו טרנסג'נדריות למנוע את כניסת החוק לתוקף בעתירה שהוגשה לבג"ץ. ארגון טרנסיות ישראל ביקש לדחות את האכיפה עד למתן מענים והיערכות המשטרה לאכיפה באופן שלא יפגע בנשים וגברים בזנות. העותרות טענו כי למרות התקופה הארוכה שניתנה לממשלה להערך לכניסתו של חוק הפללת הלקוח לתוקף – לא נערכו המשטרה והממשלה כראוי.

"הממשלה נכשלה ביצירת מענים בתחום הרווחה והתעסוקה"

על פי העתירה, הממשלה נכשלה ביצירת מענים לנשים בזנות בתחום הרווחה ובתחום התעסוקה. אף שהממשלה פרסמה החלטת ממשלה בנושא, משרד הרווחה לא יישם את ההחלטה. כמו כן, המוסד לביטוח לאומי לא נערך למתן מענה לנשים בזנות. זאת, חרף העובדה שמקור פרנסתן עתיד להיפגע בצורה משמעותית. בתחום התעסוקה, טוענות העותרות, הממשלה לא גיבשה תוכנית כלשהי להתמודד עם החסמים שבפניהן.

יו״ר טרנסיות ישראל לינור אברג׳יל מסרה בתגובה: ״מצאנו את עצמנו שוב חוות הדרה על ידי שרים, שמוכנים להקריב קורבנות לטובת עקרונותיהם. נדחקנו לפינה והבנו שבית המשפט הגבוה לצדק הוא היחיד שיוכל לעזור לנו במתן מענים נכונים לקהילה הטרנסג'נדרית ולנשים בעבודת הזנות. הוסטל שיקום אחרי החגים הוא לא מענה לטרנסיות ואוכלוסיה מוחלשת, וסל שיקום חד־פעמי אינו מענה. שרי הממשלה מוכרחים לחזור לשולחן התכנון עם הקהילה הטרנסית על מנת לשפר את המענים ולתת פתרונות אמיתיים, ולא לשים פלסטר על ניתוח לב פתוח״.

הפופולריים