פרסום ראשון: החלו השימועים בפרשת הצוללות

פרסום ראשון: החלו השימועים בפרשת הצוללות
בשבועות האחרונים התקיימו שימועים לעו"ד דוד שמרון ולשר לשעבר מודי זנדברג. בעוד כחודשיים יתקיימו השימועים גם למפקד חיל הים לשעבר, אליעזר מרום, ולמי שהיה ראש הסגל בלשכת רה"מ, דוד שרן. המהלך נעשה חודשים ארוכים אחרי ההודעה על כתבי אישום כפוף לשימוע, בשל המחלוקת על קבלת חומרי החקירה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צוללות, צוללת
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

החלו השימועים בפרשת הצוללות, כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. לאחרונה נערך שימוע לעורך הדין דוד שמרון, שרוב התיקים בעניינו נסגרו ונותר החשד להלבנת הון. לפני כן, נערך השימוע לשר לשעבר מודי זנדברג שגם חלקו בפרשה נחשב שולי יחסית.

בחודשים הקרובים יתקיימו השימועים הבאים בתיק, בהם גם למפקד חיל הים לשעבר אליעזר "צ'ייני" מרום, לגביו הייתה התבלטות לא מעטה בהחלטה להעמידו לדין כפוף לשימוע. גם לדוד שרן, שהיה ראש הסגל בלשכת ראש הממשלה, ייערך שימוע כנראה בספטמבר. עד המדינה לשעבר מיקי גנור זומן גם הוא לשימוע אך ייתכן שיהיה מעט מאוחר.

המהלך נעשה יותר מחצי שנה אחרי ההודעה על כתבי אישום כפוף לשימוע בפרשה. העיכוב נבע בעיקר בשל  ויכוחים של חודשים לגבי קבלת חומרי החקירה. זאת עקב הדרישות שהסניגורים יקבלו את החומרים רק אם יעמדו בדרישות ביטחוניות מחמירות, הכוללות הכשרת חדרים מיוחדים.

הפופולריים