כתב אישום נגד אלופת ישראל לשעבר בגין סרסרות והבאת אדם לזנות

אלופת ישראל לשעבר נאשמת בסרסרות
הותר לפרסום: החשודה בניהול רשת בתי בושת, יחד עם שבעה חשודים נוספים, היא סבטלנה גנזדילוב, מחזיקת השיא הישראלי בקרב שבע. הפרקליטות: גרפה רווחים של מיליוני שקלים תוך ניצול ושליטה בנשים. גנדזילוב בדיון: לא עשיתי את זה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלופת ישראל לשעבר
צילום: שלי טפיירו, התאגיד

כתב אישום הוגש הבוקר (שני) בבית משפט השלום בתל אביב נגד אלופת ישראל באתלטיקה לשעבר סבטלנה גנזדילוב בגין סרסרות, הבאת אדם לידי זנות והחזקת מקום לשם זנות. גנדזילוב נעצרה יחד עם שבעה חשודים נוספים ב-31 במאי. גנדזילוב הכחישה את המיוחס לה בדיון, ואמרה על בית הבושת: "אני נגד זה".

גנדזילוב בת ה-50, מואשמת שניהלה רשת בתי בושת, אשר "פעלו ללא מורא מן החוק לאורך שנים, תוך שהיא גורפת רווחים המוערכים בסכומים של מיליוני שקלים, כל זאת כאשר היא מעסיקה את הנשים תוך קביעת תנאים לאופן אספקת שירותי המין, באופן של ניצול ושליטה כלפי הנשים", לשון כתב האישום.

"הנאשמת קשרה קשר עם גורמים מחוץ ישראל, לגרום לנשים לעזוב את מדינתן לשם עיסוק בזנות והביאה לישראל ארבע נשים בשנה האחרונה לצורך זה. בגין כל אישה שהגיעה ארצה ועסקה בזנות, העבירה הנאשמת עמלה בסך אלף דולר למתווכים בחו"ל. הנאשמת העסיקה את הנשים במשמרות ארוכות של 12-13 שעות ברציפות, מדי יום, במשך שישה ימים בשבוע במתן שירותי מין, תוך שהיא לוקחת לעצמה חלק נכבד מדמי האתנן שהרוויחו הבנות", נכתב בכתב האישום.

פרקליטתה של גנדזילוב סיפרה שהנאשמת הגישה תלונה במחלקה לחקירות שוטרים בגין הטרדה מינית שעברה בזמן חקירתה. הנאשמת שהשתתפה בשיחת וידאו בדיון, פנתה בבכי לשופטת ואמרה: "עשיתי הכל כדי להיות פה בארץ ולהביא הישגים. בית בושת זה בכלל לא הכיוון שלי. אני פה לבד עם הבת שלי ואני לא יודעת מה זה ואיפה נפל עליי. לא עשיתי את זה. אני נגד זה".

בחקירתה הגיעה המשטרה למספר נשים, חלקן אזרחיות מדינות ברית המועצות לשעבר וחלקן ישראליות, במסגרת חקירה סמויה שהחלה לפני שנה על סמך מידע מודיעיני. מהחקירה נחשף כי הרשת נהגה לגייס נשים באמצעות פרסום מודעות באתרים בשפה הרוסית בארץ ובחו"ל. נוסף לכך, הרשת חשודה שהלבינה הון במיליונים.

בדיון הארכת המעצר שהתקיים לפני שלושה שבועות, הביעה השופטת ענת יהב ביטחון בחוזק הראיות שהציגה המשטרה בתיק ואמרה כי "יש מארג ראיות מקיף, אשר כולל ראיות שונות, החל מפורנזיות וכלה בעדויות ממספר רב של אנשים. קיימת נסיבה מחמירה לעניין הבאת אותן נשים לעיסוק בזנות כאשר מדובר במשהו, שלטעמי, עונה על הקריטריון של סחר בנשים לצורך בזנות".

הפופולריים